واکنش پاکستان به پیشرفت در مذاکرات بین افغانی در دوحه

اسلام‌آباد- ایرنا- پاکستان با استقبال از نهایی شدن دستور کار مذاکرات صلح افغانستان میان هیأت‌های دولت کابل و طالبان در دوحه، آن را برای نتایج موفق گفت‌وگوهای بین افغانی مهم برشمرد.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه پاکستان روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای از توافق میان دولت کابل و گروه طالبان برای آغاز گفت وگو در مورد برنامه اصلی روند صلح استقبال کرد.

در این بیانیه آمده است: تفاهم طرف‌های مذاکرات صلح در دوحه، گام رو به جلو و بیانگر عزم مشترک طرفین برای حصول نتیجه موفقیت آمیز نهایی است.

وزارت امور خارجه پاکستان با تاکید بر تعهد این کشور برای حمایت از گفت‌وگوهای داخلی در افغانستان، افزود: راه حل سیاسی و جامع در افغانستان بستر واقعی برای رفاه، صلح و توسعه این کشور را فراهم می‌کند.

به گزارش ایرنا، «احمدنادر نادری» سخنگوی هیأت دولت افغانستان در دوحه امروز (چهارشنبه) به طلوع نیوز گفت که مذاکرات بر سر چارچوب گفت وگوها از جمله مقدمه آن که بحث در باره روشن شدن بیشتر آن ادامه داشت، نهایی شده است.

وی افزوده است که طرف‌های مذاکره کننده اکنون گفت وگوها را روی برنامه مذاکرات صلح آغاز کرده‌اند.

«محمد نعیم» سخنگوی هیأت گروه طالبان نیز گفته است که بحث دستور کار مذاکرات نهایی شده و بزودی گفت ‌وگو در باره مذاکرات صلح آغاز خواهد شد.

مذاکرات صلح دولت افغانستان و گروه طالبان ۲۲ شهریورماه در دوحه به صورت رسمی آغاز شد. دو طرف بتازگی از نهایی شدن چارچوب مذاکرات خبر می‌دهند و بررسی مشکلات اصلی که رسیدن به توافق صلح خواهد بود، پس از آن آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار جهان