تازه ترین عملیات الحشد الشعبی برای تامین امنیت استان دیاله

بغداد- ایرنا- یک فرمانده الحشد الشعبی عراق از عملیات نیروهای الحشد الشعبی برای تامین امنیت در استان دیاله و مقابله با بقایای گروه تروریستی داعش خبر داد.

به گزارش ایرنا، «محمد التمیمی» از فرماندهان سازمان الحشد الشعبی عراق امروز گفت: گروه تروریستی داعش تلاش کرده است تا روستاهای واقع در حومه منطقه خانقین را با حملات تروریستی خالی از سکنه و آنها را مجبور به کوچ از این منطقه کند و سپس خود از این روستا به عنوان مقر و مخفیگاه خود برای حملات علیه نظامیان و غیرنظامیان استفاده کند.

وی افزود: اما نیروهای الحشد الشعبی با جانفشانی های خود این سناریوی گروه تروریستی داعش را خنثی کرده و ۲۲ روستای این منطقه را در حلقه های متعدد امنیتی خود با همکاری سایر تشکیلات نظامی قرار داده است.

این فرمانده به پایگاه خبری المعلومه عراق گفت: این حلقه های امنیتی باعث شده است که درصد نفوذ بقایای داعش به این روستاها به صفر برسد و آوارگی گسترده اهالی این روستاها جلوگیری کند زیرا آنها پیش از تامین امنیت خود، با حملات مستقیم و بمبگذاری های بقایای داعش روبرو بودند.

همزمان «صادق الحسینی» سخنگوی محور دیاله در سازمان نیروهای الحشد الشعبی عراق نیز امروز چهارشنبه از عملیات شبانه غافلگیر کننده واحد ویژه الحشد در عمق دریاچه حمرین در شمال شرقی این استان خبر داد.

وی گفت: این واحد ویژه از دوسال پیش برای تقویت امنیت دریاچه حمرین تشکیل شده است و عملکردی حرفه ای دارد و در ماموریت های رزمی دشوار از آن استفاده می شود و شب گذشته عملیات غافلگیر کننده ای را برای اولین بار در عمق دریاچه حمرین که وسعت آن دهها کیلومتر است، علیه هسته های گروه ترویستی داعش انجام داد.

در همین حال، فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز امروز چهارشنبه از کشته شدن هفت تروریست در حمله هوایی به مقرهای آنها در کوهستان «مکحول» در استان صلاح الدین خبر داد.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند و  نیروهای امنیتی عراق در تلاش برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود این عناصر تروریست هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =