کمک به زندانیان بدهکار مهریه با منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها

تهران - ایرنا - براساس تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، مبلغ دو هزار میلیارد ریال از منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه قرار می‌گیرد تا به زندانیان زن و زندانیان بدهکار مهریه پرداخت شود.

به گزارش ایرنا، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ امروز (چهارشنبه) توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به مجلس تقدیم شد، براساس تبصره ۱۶ این لایحه در اجرای ماده (۷۷) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، مبلغ دو هزار میلیارد ریال از منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه قرار می‌گیرد تا به زندانیان زن و زندانیان بدهکار مهریه پرداخت شود.

در بخش دیگر این تبصره آمده است، دولت از طریق خزانه داری کل کشور مکلف است ماهانه معادل دو درصد از یک دوازدهم هزینه‌های جاری شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت مندرج در پیوست شماره سه این قانون که سودده و فاقد زیان انباشت طبق آخرین صورت مالی حاسبرسی شده باشند به استثنای هزینه‌های استهلاک و هزینه عملیاتی بانک و بیمه را از حساب های آنها برداشت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز کند.

در اجرای برخی از بندهای قانون برنامه ششم توسعه موضوع پشتیبانی از فرزندآوری، بانک مرکزی ایران مکلف است مبلغ دو هزار و یکصد میلیارد ریال از طریق بانک های عامل و از محل سپرده های جاری و قرض الحسنه نظام بانکی نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسکن به میزان ۷۰۰ میلیون ریال با بازپرداخت حداکثر ۲۰ ساله برای خانوارهای فاقد مسکن که صاحب فرزند سوم در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ می شوند اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، «حسینعلی امیری» نماینده پارلمانی رییس‌جمهوری صبح‌ امروز آخرین لایحه بودجه دولت را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.  

منابع و مصارف بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور بیش از ۲۴ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۷۸ میلیارد و ۹۸۶ میلیون ریال تعیین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار اقتصاد