۹۵ درصد افراد پرخطر در روستاهای خراسان رضوی غربالگری کرونا شدند

مشهد- ایرنا- مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون ۹۵ درصد افراد پرخطر در روستاهای خراسان رضوی توسط بهورزان خانه‌های بهداشت روستایی مورد غرباگری کرونا قرار گرفته‌اند.

دکتر محمدحسن درخشان عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۷۲۶ خانه بهداشت روستایی در مناطق زیرپوشش این دانشگاه با هزار و ۱۶۸ بهورز غربالگری کرونا را انجام می‌دهند. 

وی ادامه داد: فعالیت بهورزان در مناطق روستایی در زمینه پیشگیری از کرونا موفقیت‌آمیز بوده‌ و تمامی خدمات به روستاییان در خانه‌های بهداشت روستایی قابل ارائه است.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پنج میلیون و ۱۲۰ هزار نفر ساکن مناطق زیرپوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی هستند و از این تعداد یک میلیون و ۷۰ هزار نفر در روستاها سکونت دارند. 

وی با بیان اینکه مجموع افراد پرخطر در روستاها ۳۰۰ هزار و ۵۸۶  نفر هستند که از این تعداد  ۲۸۸ هزار نفر آنها از نظر کرونا غربالگری شده‌اند افزود: بیماران مزمن علاوه بر غربالگری کرونا، خدمات مراقبتی و اساسی به‌ ۲ صورت حضوری و غیرحضوری نیز دریافت می‌کنند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۹۸۹ هزار و ۵۷۲ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌ و با فوت ۳۶۲ تن از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۴۸ هزار و ۹۹۰ نفر رسیده است.
همچنین تاکنون ۶۸۸ هزار و ۵۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها