ارز ۴۲۰۰ تومانی در بودجه ۱۴۰۰ حذف نشده است

تهران- ایرنا- سخنگوی بودجه سال آینده گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه سال آینده حذف نشده و اگر این ارز حذف شود، صرف معیشت و سلامت خواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان برنامه و بودجه، مژگان‌ خانلو اظهار داشت: انتشار خبری مبنی بر حذف ارز ۴٢٠٠ تومانی از لایحه بودجه ١۴٠٠، نشان دهنده عدم بررسی دقیق این لایحه است.

وی افزود: در لایحه بودجه ١۴٠٠ آمده است که چنانچه ارز ترجیحی (دلار ۴٢٠٠ تومانی) حذف شود؛ منابع آن صرف معیشت و سلامت مردم خواهد شد.

سخنگوی بودجه ۱۴۰۰ توضیح داد: درباره نرخ ارز ترجیحی به استناد جزء (۴) بند (ب) تبصره (١) لایحه بودجه، این اجازه کسب شده است که در صورت تغییر نرخ ارز ترجیحی مورد استفاده در این قانون به نرخ سامانه معاملات الکترونیکی (ETS)، به دولت اجازه داده می‌شود منابع وصولی صرف معیشت و سلامت مردم می‌شود.

به گزارش ایرنا، برخی رسانه ها مدعی شدند که ارز ۴۲۰۰ تومانی که برای کالاهای اساسی اختصاص دارد در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰حذف شده است.

حسینعلی امیری نماینده پارلمانی رئیس جمهور امروز (۱۲ آذرماه) سه روز پیش از مهلت قانونی بودجه ۱۴۰۰ را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.  

همچنین امروز سیدحمید پورمحمدی معاون امور اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور در حکمی مژگان خانلو را به سمت سخنگوی ستاد بودجه سال ۱۴۰۰ این سازمان منصوب کرد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار اقتصاد