راه اندازی بانک نغمه‌ها و ادعیه در شبکه رادیویی قرآن

تهران- ایرنا- شبکه رادیویی قرآن در ادامه اقدامات زیرساختی خود از راه اندازی بانک نغمات و ادعیه خبر داد.

مجتبی ایزدی مدیر شبکه رادیویی قرآن در این ارتباط گفت: یکی از منابع مهم در فرآیند برنامه سازی استفاده از نغمات دینی و فواصل موسیقایی بدون سازدر رادیو قرآن است؛ این منابع در قالب های متعددی چون تواشیح(مدیحه سرایی)، ابتهال، انشاد دینی، سرود، وکال و ... تولید می شود.
وی افزود: استفاده بجا و درست از این منابع برنامه ای به ویژه محتواهای جدید و جذاب نیازمند دسترسی به یک سامانه نرم افزاری با قابلیت جستجوی متنوع است؛ تا از این طریق برنامه سازان بتوانند بهترین فواصل را برای برنامه-های خود انتخاب کنند.
دبیر شورای قرآن و معارف معاونت صدا افزود: به این منظور مقدمات راه اندازی بانک نغمات و ادعیه از پاییز سال گذشته انجام و سامانه نرم افزاری آن با قابلیت های متنوع برای استفاده برنامه سازان و کارشناسان و مدیران ایجاد گردید؛ که با تعریف سطح دسترسی برای کاربران مورد نظر از طریق سامانه ۱۱۴ رادیو قرآن به نشانی www.quran۱۱۴.ir  قابل استفاده شده است.
ایزدی همچنین در ارتباط با اهداف این اقدام گفت: افزایش تعامل با گروههای نغمات و تواشیح سراسر کشور برای دریافت منابع جدید، جلوگیری از حذف یا ازبین رفتن منابع ارزشمند تولید شده در گذشته، برقراری امکان بهره مندی از  این منابع برنامه ای در خارج از سازمان به ویژه در شرایط دورکاری  برنامه سازان، امکان بازنشر آسان تر و متقن تر این منابع در فضای مجازی و پالایش منابع موجود برای پخش از اهداف اولیه راه اندازی این بانک است.
مدیر شبکه رادیوی قرآن تاکیدکرد: پالایش نغمات دینی موجود و اولویت بندی آنها برای پخش با کارشناسی و هدایت استاد احمد ابوالقاسمی و پالایش ادعیه موجود در رادیو و اولویت بندی آنها برای پخش با هدایت و کارشناسی استاد حاج علیرضا بکایی انجام شده است.
ایزدی در پایان گفت: انتظار می رود پس از انتقال اطلاعات و منابع همه نغمات و ادعیه موجود به سامانه، در مرحله بعد موضوعات و منابع موجود و در اختیار فعالین حوزه دعا و نغمات دینی کشور در قالب طرح فراخوان دریافت و اولویت بندی شود و سپس منابع مورد نیاز برای تولید احصاء و به گروه های برتر همخوانی در کشور سفارش تولیدات جدید داده خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha