کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیکر شهید سلامت را همراهی کردند

شیراز - ایرنا- کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز چهارشنبه پیکر زهرا سوری کارشناس پزشک خانواده مرکز بهداشتی و درمانی حکیم در شیراز را همراهی کردند ، این شهید مدافع سلامت بر اثر ابتلا به کرونا آسمانی شد و به جمع شهیدان پیوست.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز روز چهارشنبه در این آیین گفت: هم اکنون در بحران کرونا، مجموعه سلامت با تقدیم شهدای مدافع سلامت، جامعه را عطرآگین یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس کرده است.

 عبدالرسول همتی  که به نمایندگی از رییس دانشگاه در این آیین حضور داشت، ضمن عرض تبریک و تسلیت به خانواده شهید زهرا سوری و جامعه پزشکی استان، از برگزارکنندگان این آیین قدردانی کرد.

وی با بیان پیام تسلیت رییس دانشگاه به خانواده این شهید مدافع سلامت، این روز را روز اندوه باری برای جامعه پزشکی شهر شیراز و استان دانست و این مصیبت را به جامعه نظام پزشکی، جامعه مامایی و مراقبان سلامت استان، تسلیت گفت.

دکتر همتی با تقدیر از تلاش های شبانه روزی پزشکان و کارکنان بهداشتی درمانی در راستای مقابله با بیماری کووید۱۹، عنوان کرد: این روزها شاهد یادآوری روزهای دفاع مقدس هستیم و مدافعان سلامت، همان رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند.

معاون بهداشت دانشگاه در این آیین، کارکنان مجموعه سلامت را سرمایه های بی بدیل این کشور دانست و توصیه کرد: پزشکان، پیراپزشکان و کارکنان مراکز بهداشت و درمان در مواجهه مستقیم با کروناویروس هستند که باید برای حفظ سلامتی و ادامه خدمت رسانی به مردم، مراقبت بیشتری داشته باشند.

 همتی از مردمی که در این بحران، توصیه های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن و شست و شوی مرتب دست ها و دوری از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی ها را رعایت می کنند، قدردانی و از مردمی که به فکر سلامت خود و دیگران نیستند و توصیه های بهداشتی را رعایت نمی کنند، انتقاد کرد.

او از همگان خواست در راستای حمایت و پشتیبانی از مدافعان سلامت، رعایت اصول بهداشتی را جدی تر بگیرند. 

 کریم شکوهی نژاد مدیر درمانگاه شبانه روزی حکیم نیز در این آیین، کسب رضایت خداوند را از ویژگی های برجسته این شهید برشمرد و گفت: این شهید در مسیر رضای خداوند متعال و درمان مردم خدمت کرد تا جایی که جان خود را نثار سلامت جامعه نمود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، نیز در پیامی شهادت بانو «زهرا سوری» شهید مدافع سلامت استان را تبریک و تسلیت گفت.

 مهرزاد لطفی با انتشار پیامی، ضمن تجلیل از مقام شامخ این شهید والامقام و دیگر شهدای عرصه سلامت، او را الگویی همیشگی در مسیر آرمان های رفیع خدمت برشمرد.

در متن این پیام آمده است:در ایام سختی به سر می بریم که هر روز با خبرهای تلخ، دشوارتر می شود و ویروسی منحوس، خانواده های بیشتری را داغدار می کند و بار دیگر خانواده سلامت فارس، سوگوار فرزندی دیگر است. بانوی شهیدی که در دفاع از کیان سلامت، جان شریف خود را تقدیم کرد و الگویی همیشگی برای یکایک ما به ودیعه نهاد.

لطفی بیان کرد: بانو زهرا سوری مراقب سلامت شاغل در حوزه پزشک خانواده استان؛ شهید والامقام مدافع سلامت که صادقانه واژه «خدمت» را تعبیر کرد و سرفصلی از ایثار را به کتاب انسانیت افزود. بانویی که با مهر به اسوه ماندگارش حضرت زینب(س)، صادقانه در مسیر آرمان های رفیعش ایستاد و از خود نامی همیشه جاوید، به یادگار نهاد.

دکتر لطفی ، با تبریک و تسلیت شهادت این بانوی والامقام به خانواده  ایشان، همکاران صدیقش در حوزه پزشکی خانواده فارس و خانواده  سلامت استان،اظهار امیدواری کرد تا   بتوانیم در فرهنگ قهرمانی سلامت که شهدای سلحشوری چون بانو «سوری» به تصویر کشیدند، نقش سازنده ای ایفا کرده و بتوانیم روزهای سختی را که در آن قرار داریم، با یاری پروردگار مهربان پشت سر نهیم.

وی از مردم  استان فارس نیز خواست  در پاسداشت خون مطهر این شهدای شریف، با رعایت پروتکل های بهداشتی همچون همیشه همراه و پیشتیبان خواهران و برادران خود در مجموعه سلامت استان بوده تا خانواده های کمتری سوگوار عزیزانشان شوند.

شهید زهرا سوری کارشناس بهداشت خانواده درمانگاه حکیم شیراز بر اثر ابتلا به کرونا روز گذشته به عنوان هشتمین شهید مدافع سلامت در استان فارس به جمع شهیدان پیوست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها