فرماندار بوکان: ادارات برای مدیریت بحران احتمالی در آمادگی کامل باشند

مهاباد- ایرنا- فرماندار بوکان گفت: دستگاه‌های اجرایی این شهرستان برای مهار آب‌گرفتگی‌ها و مشکلات ناشی از بارش‌های احتمالی برف سنگین و باران شدید در زمستان پیش رو آمادگی لازم را داشته باشند.

محمد امین‌زاده روز چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران بوکان بر آمادگی تمامی ادارات خدمات‌رسان از لحاظ تامین نیروها و تجهیزات قبل از شروع بحران تاکید کرد و افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی درخصوص بارش‌های اخیر و مشکلات به وجود آمده در شهرستان و جنوب استان به واسطه قطعی چند ساعته برق، باید در حوزه شهرستان بهتر و هماهنگ‌تر عمل می‌شد.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری، مقابله و بازسازی بعد از وقوع بحران باید به طور جدی مورد توجه دستگاه های امدادرسان قرار گیرد، افزود: بحران و حادثه، زمان و مکان مشخص ندارد و قصور در خدمات رسانی به مردم و رفع مشکلات آنها از هیچ مدیری پذیرفتنی نیست.

 فرماندار بوکان اضافه کرد: مطابق پیش‌بینی هواشناسی، امسال شاهد سرمای زودرس و افزایش بارش ها خواهیم بود و دستگاه‌های خدمات رسان با به کارگیری تجهیزات و امکانات برای مواقع بحرانی آماده باشند.

وی در خصوص قطعی برق در نخستین بارش برف در بوکان بیان کرد: فرسودگی شبکه‌های برق، تاخیر در دسترسی به محل اتفاقات بر اثر ترافیک شهری با توجه به زمان بارش در عصر پنج‌شنبه، کمبود امکانات و تجهیزات بر تاخیر در رفع خاموشی‌ها افزود.

 "امین‌زاده" در خصوص مادران باردار نیز اظهار کرد: مادران باردار باید قبل از زایمان و چند روز زودتر به مراکز درمانی و بیمارستان منتقل شوند تا دچار مشکل در این زمینه نشویم.

فرماندار بوکان اظهار داشت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای محورهای اصلی و راه‌های روستایی برنامه‌ریزی منسجمی برای استقرار ماشین‌آلات براساس اولویت‌های برف‌روبی اعلام و در کمترین زمان ممکن در مسیرها حضور پیدا کنند.

وی در خصوص پلیس راهور شهرستان افزود: باتوجه به انتظارات مردم بوکان بایستی پلیس راهور حضور جدی‌تر، پررنگ‌تر در مدیریت ترافیک شهری بخصوص گره‌های ترافیکی داشته تا تردد واحدهای امدادی در مواقع بحران با مشکل مواجه نشود.

در نخستین بارش برف در شهرستان بوکان به علت بارش سنگین برف و عدم خزان درختان باعث شکسته شدن درختان بر روی تجهیزات برق شد و این امر باعث شد برخی نقاط شهر با قطعی برق مواجه شوند.

بوکان در جنوب آذربایجان‌غربی و در فاصله ۱۹۶ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =