تخصیص ۳۵۰ میلیارد تومانی دولت برای بازار کالاهای اساسی

تهران- ایرنا- در لایحه بودجه ۱۴۰۰، پیش‌بینی شده که دولت باید ۳۵۰ میلیارد تومان برای تنظیم بازار کالاهای اساسی هزینه کند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ آمده است که در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مصوب ۱۵ دی سال ۸۸ و با هدف تحقق عدالت، کاهش فقر مطلق، توسعه بهداشت و سلامت مردم و همچنین محدود کردن پرداخت یارانه‌ها به خانوارهای نیازمند در اجرای ماده ۳۹ قانون برنامه ششم توسعه، همه دریافتی‌های مربوط به پتروشیمی‌ها، گاز طبیعی و فرآورده های نفتی به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود و پس از تخصیص سازمان برنامه و بودجه کشور هزینه خواهد شد.

بر همین اساس ۸۵۰ میلیارد تومان برای مصارف هدفمندی یارانه‌ها تعیین شده است که ۳۵۰ میلیارد تومان برای تنظیم بازار کالاهای اساسی و ضروری و پرداخت تعهدات مربوطه تخصیص یافته و ۵۰۰ میلیارد تومان یارانه نیز برای شیر مدارس پیش‌بینی شده است.

به گزارش ایرنا،   «حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رییس جمهوری، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور با سقف ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومان را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

این لایحه پس از تصویب در مجلس برای شورای نگهبان ارسال می‌شود تا به قانون تبدیل شود و در سال آینده به اجرا برسد.اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار اقتصاد