خط تولید روغن جامد در همدان راه‌اندازی می‌شود

همدان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به فراوانی کالاهای اساسی در این استان گفت: به زودی خط تولید روغن نباتی جامد در کارخانه نگین نهاوند راه‌اندازی و این محصول روانه بازار مصرف می‌شود.

حمیدرضا متین روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کارخانه نگین نهاوند توان تولید روغن جامد را دارد که به تازگی اقدام به ساخت ظروف فلزی کرده و پروانه بهره برداری آن نیز صادر شده است.

او گفت: این واحد صنعتی کار تولید روغن جامد را از اوایل هفته آینده آغاز می کند و این محصول نیز به سبد تولیدات کارخانه نگین اضافه می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان همدان با اشاره به کیفیت و مرغوبیت روغن تولید شده در این واحد صنعتی گفت: این کارخانه از همان کنجاله سویای وارداتی که بین صنایع دیگر کشور توزیع می‌شود استفاده می‌کند و تکنولوژی تولید آن هم با برندهای دیگر تفاوتی ندارد.

متین خاطرنشان کرد: در حال حاضر روغن مایع خوراکی و سرخ کردنی این کارخانه نیاز استان را در کنار سایر برندها برآورده می کند و هیچ کمبودی در زمینه روغن مایع در استان همدان نداریم.

او با اشاره به کمبود روغن جامد در روزهای گذشته در سطح بازار افزود: با تولید این فرآورده در داخل استان مشکلی در این زمینه نداریم و می توانیم به تقاضای مصرف کنندگان روغن جامد پاسخ بدهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه روغن جامد خوراکی اغلب در صنف قنادان و در مناطق روستایی به سبب روال عرفی و سنتی مصرف می‌شود ابراز امیدواری کرد: با تدابیر صورت گرفته کمبود روغن جامد به زودی مرتفع شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها