شیوع کرونا باعث اعتماد بیشتر مردم به هلال احمر شد

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر گفت: شیوع کرونا و همراهی مردم با هلال احمر باعث شد تا اعتماد مردم به این نهاد اجتماعی ارتقا یابد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از  جمعیت هلال احمر، این مطلب را کریم همتی در نشست ویدئو کنفرانس معاونین امور داوطلبان استان‌های این جمعیت  به مناسب روز جهانی داوطلب که با حضور رئیس سازمان داوطلبان و مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان داوطلبان برگزار شد، عنوان کرد.  

وی در این جلسه، ضمن تبریک روز جهانی داوطلب، از زحمات و خدمات همکاران حوزه داوطلبان هلال‌احمر در سراسر کشور تقدیر کرد و با تاکید بر ضرورت شفاف بودن هزینه‌ها در ارائه خدمات داوطلبانه گفت: رئیس سازمان داوطلبان در این زمینه، عملکرد کاملا شفافی داشته و نشان داده هرآنچه که امروز به دست هلال‌احمر می رسد، از همان دست، به دست مردم نیازمند خواهد رسید.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: گسترش خانه‌های هلال، از اولویت‌های هلال‌احمر بوده و رئیس جمهور هم در این مورد وعده تخصیص اعتبار ۸۰ میلیارد تومانی را داده که در حال پیگیری وصول آن  هستیم.

همتی گفت: در حوزه داوطلبان باید میزان فعالیت ها و حضور و مشارکت داوطلبان در فعالیت‌های بشردوستانه را افزایش دهیم، بخشی از حضور داوطلبان مالی است اما گاهی می توان از ظرفیت های دیگر داوطلبان هم استفاده کرد به طور مثال، اگر پزشکی می‌تواند با تخصصش و یا مهندسی با ایده های نوآورنه خود، همراه هلال احمر در کمک به نیازمندان باشد، اتفاق خوشایندی است.

وی با استقبال از استقرار پایگاه‌های سیار انتقال خون در جمعیت هلال احمر ادامه داد: استقرار این پایگاه ها خبر خوشی بود چراکه بسیاری از  روستاییان و ساکنان شهرهای کوچک  برای اهدای خون دچار مشکل هستند که استقرار این پایگاه‌ها بسیار کمک کننده خواهد بود.

ظرفیت ایجاد ۲۲ پایگاه سیار انتقال خون در هلال‌احمر

در این نشست رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ضمن گرامیداشت روز جهانی داوطلب و هفته نکوداشت داوطلبان هلال احمر گفت: این سازمان، برنامه های عملیاتی استان ها را به آنها ابلاغ کرده که طبق آن، تقدیر و تجلیل از اعضا حداقل کاری است که ما می توانیم در این هفته انجام دهیم.

محمد نصیری در ادامه گفت: ۲۵ میلیارد تومان اعتبار، به منظور تهیه و توزیع سبدهای غذایی به استان‌ها اختصاص یافته و این اعتبار ها تا انتهای سال به صورت دوره ای پرداخت خواهد شد.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت اهداء خون ادامه داد: در هفته آینده یک پایگاه سیار انتقال خون در ساختمان صلح مستقر می شود و ظرفیت ایجاد ۲۲ پایگاه سیار را خواهیم داشت تا در نقاط مختلف کشور حضور داشته باشیم.

اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال‌احمر

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: در حال حاضر ۱۸۹ بانک امانات داریم و تمام تلاش ما تا پایان دولت این است که هیچ شعبه‌ای بدون بانک امانات پزشکی نماند، هم اکنون ۵۲۰۰  کالا مانند ویلچر، واکر، تخت و سایر تجهیزات پزشکی در این بانک ها موجود است، به علاوه اینکه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار هم برای خرید تجهیزات پزشکی به بانک امانات اختصاص خواهد یافت.

نصیری در ادامه و با اشاره به پویش "اهدای نفس" که در روزهای گذشته برگزار شد، تاکید کرد: در هفته آینده کپسول‌های اکسیژن به استان‌های کشور ارسال خواهد شد.

امسال گرامیداشت روز جهانی داوطلب با شعار «با هم می‌توانیم، به واسطه داوطلبی»، روز پنجم دسامبر؛ پانزدهم آذر ماه سال جاری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار جامعه