واردات هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تلفن‌همراه در ۸ ماه

تهران- ایرنا- سخنگوی گمرک گفت: در هشت ماهه سال جاری، هفت میلیون و 800 هزار دستگاه تلفن همراه به ارزش یک میلیارد و ۱۹۸میلیون دلار به صورت تجاری وارد کشور شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از گمرک، سید روح اله لطیفی اظهار داشت: میزان واردات گوشی تلفن همراه در هشت ماهه سال گذشته بالغ بر پنج میلیون و ۶۶۲ هزار دستگاه و به ارزش ۶۴۷ میلیون دلار بوده است که این مقایسه رشد ۳۷ درصدی از نظر تعداد را نشان می‌دهد.

وی افزود: ماخذ ورودی پایین پنج درصدی به لحاظ وجود نداشتن تولید گوشی های هوشمند در داخل کشور روند ورود این کالا را تسهیل کرده است و این کالا پس از ذرت، دومین کالای وارداتی به کشور بوده است.
لطیفی در خصوص واردات تلفن همراه در سال ۹۸، گفت:  واردات گوشی تلفن همراه در دوازده ماهه سال ۹۸، بالغ بر ۱۱ میلیون و ۱۸۴ هزار دستگاه و به ارزش یک میلیارد ۴۴۲ میلیون دلار بوده است.

به گزارش ایرنا، گوشی تلفن همراه در تقسیم بندی جدید سازمان توسعه تجارت (کالاهای سرمایه ای، کالاهای سرمایه ای ضروری، کالاهای واسطه‌ای، کالاهای واسطه‌ای ضروری، کالاهای مصرفی، کالاهای مصرفی ضروری)، در رده کالاهای مصرفی قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار اقتصاد