۱۲۴۸ جریمه برای رانندگان متخلف کرونایی در چهارمحال و بختیاری صادر شد

شهرکرد- ایرنا- معاون عملیات نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: از آغاز محدودیت‌های ۲ هفته‌ای آذرماه تاکنون یک هزار و ۲۴۸ قبض جریمه برای رانندگان متخلف در استان صادر شده است.

مجید زمانی روز چهارشنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: از این تعداد ۵۳۱ مورد جریمه ۲۰۰ هزار تومانی، ۱۲۱ مورد جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و ۴۹۶ مورد جریمه یک میلیون تومانی بوده است.

وی از استقرار ۲۴ ایستگاه بازرسی در استان خبر داد و گفت: در راستای اجرای محدودیت‌های ترددی کرونا در استان ۶۵۵ نیروی پلیس راه و راهور و ۴۶۶ نیروی انتظامی از شهرستان‌ها همکاری می‌کنند.

زمانی همچنین از کاهش قابل توجه ترددها در استان طی ۲ هفته اخیر خبر داد و  گفت: از ابتدای آذرماه امسال تاکنون یک میلیون و ۹۵۳ هزار و ۸۷ مورد تردد در استان ثبت شده است در حالی که این تعداد در مدت مشابه سال گذشته سه میلیون و ۷۶ هزار و ۷۳۸ مورد بوده است.

معاون عملیات نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری همچنین از انجام یک هزار و ۲۴۶ بازدید از اصناف استان از سوی نیروهای اماکن خبر داد و افزود: طی این بازدیدها ۱۳۱ مغازه متخلف پلمب شده است.

زمانی خاطرنشان کرد: ۲۲ نیروی پلیس نیز در محل آرامستان‌های استان مستقر هستند تا محدودیت‌های کرونایی با نظارت بیشتری اجرا شود.

جانشین فرمانده سپاه چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با اشاره به اجرای طرح سلامت و محله محور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در استان اظهار داشت: برای اجرای این طرح یک هزار و ۲۰۰ محله ساماندهی شده که در برخی شهرستان‌ها از جمله شهرکرد، بروجن و فارسان به مرحله اجرا رسیده است.

سرهنگ مهران مرادی افزود: در راستای اجرای این طرح ۹۰۰ گروه جهادی نیز ساماندهی شده و بسیج جامعه پزشکی با ظرفیت کامل در اختیار این طرح قرار گرفته است.

وی از تقسیم‌بندی محلات به ۴۳۰ محله سلامت‌محور تصریح کرد: برای اجرای هرچه بهتر این طرح به همکاری فرمانداری‌ها برای شناسایی مهمانسراها، هتل‌ها و ظرفیت‌های خالی نیازمند هستیم.

به گزارش ایرنا، طرح بسیج محله تحت عنوان سردار شهید قاسم سلیمانی با شعار "هر خانه و هر محله یک پایگاه سلامت"با همت بسیج از اول آذر آغاز شده است و تا زمان کاهش مبتلایان و مرگ و میر ادامه خواهد داشت.

در این طرح با استفاده از ظرفیت‌های بسیج و نیروهای مردمی برای قطع زنجیره شیوع کرونا در قالب تیم‌های ۱۵ نفره شامل یک نفر پزشک، ۱۱ نفر بهیار و نیروهای خدماتی استفاده خواهد شد تا این تیم‌ها با حضور در محله‌ها، به شناسایی بیماران پرداخته و اقدامات فرهنگ‌سازی در خصوص آگاهی بخشی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را انجام دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها