نوجوانان هرمزگان برنامه‌های روز جهانی معلولان را مجازی برگزار می‌کنند

بندرعباس- ایرنا- برنامه‌های روز جهانی معلولان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان با عنوان «بر بال فرشتگان» و با شعار «با توانایی‌های متفاوت آینده را خواهیم ساخت» به صورت مجازی برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان هرمزگان به مناسبت گرامی‌داشت ۱۳ آذر روز جهانی معلولان گفت: در طول این یک هفته پویش‌های فرهنگی در قالب فعالیت‌های شاد قصه‌گویی، نمایش فیلم، نقاشی و کاردستی ویژه مدارس استثنایی استان برگزار می‌شود.

پروین پشتکوهی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در این هفته پاتوق قصه‌گویی اعضای روشندل کانون فراگیر بندرعباس به صورت زنده و با هدف تکریم جایگاه معلولان استان و آگاهی‌بخشی به والدین اعضای با نیازهای ویژه استان در قالب نشست و گفت‌وگو با مدیرعامل کارآفرین حوزه معلولین ضایعات نخاعی استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برپایی نمایشگاه مجازی آثار اعضا با نیازهای ویژه در فضای مجازی، برگزاری نشست مجازی، پویش «با تفاوت هایمان آینده را خواهیم ساخت»، تهیه کلیپ‌های انگیزشی از تعدادی از معلولان و اعضای توانمند کانون فراگیر بندرعباس و معرفی مشاغل ویژه معلولان را بخش دیگری از برنامه‌های کانون به مناسبت گرامی‌داشت روز جهانی معلولان اعلام کرد.  

مدیرکل کانون پرورش فکری هرمزگان افزود: در همین راستا و با هدف بهره‌مندی از نظریات کارشناسان در اجرای فعالیت‌های ویژه کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه، اتاق فکر کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه با مشارکت و همکاری آموزش و پرورش استثنایی افتتاح می‌شود.

پشتکوهی هدف از برگزاری این برنامه‌ها را شناسایی کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه و معرفی کانون و خدمات مراکز فراگیر به آن‌ها و والدین‌شان و هم‌چنین ایجاد زمینه‌های تعامل بچه‌ها با همسالان دارای نیازهای ویژه همراه با حس برابری و همدلی عنوان کرد.

سازمان ملل متحد سوم دسامبر برابر با ١٣ آذرماه را به عنوان روز جهانی معلولان نام‌گذاری کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها