۱۲ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۲
کد خبرنگار: 3081
کد خبر: 84132616
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آغاز واکسیناسیون کرونا در فرانسه از اواخر دسامبر

تهران - ایرنا- امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که اولین مرحله از واکسیناسیون کرونا در این کشور، احتمالاً از اواخر دسامبر و یا از اوایل ژانویه با الویت گروه های حساس و دومین مرحله واکسیناسیون عمومی در سطح گسترده تری احتمالاً از فصل بهار آغاز خواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از فرانس ۲۴، امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در یک کنفرانس مطبوعاتی با الکساندر دو کروو، نخست وزیر بلژیک اعلام کرد: پس از واکسیناسیون گروه های در اولویت، علیه بیماری همه گیر کووید ۱۹، واکسیناسیون عمومی این کشور  ماه های آوریل و ژوئن" آغاز می شود.

شبکه تلویزیونی ال سی آی گزارش داد: رئیس دولت فرانسه در نظر دارد در اوایل سال ۲۰۲۱، اولین واکسیناسیون کرونا به طور هدفمند، با الویت گروه های حساس؛ (به عبارتی افراد مسن (با اولویت ۷۵ سال به بالا)، کادر درمانی - بهداشتی، افراد بالای ۵۰ سال، افرادی که به واسطه شغل و حرفه خود در معرض انواع عفونت ها قرار دارند و همچنین افراد آسیب پذیر)، با واکسن های نسل اول و به دنبال آن موج دوم واکسیناسیون  در ابعاد گسترده بین ماه های آوریل و ژوئن آغاز شود

بر اساس آخرین آمار ورد میترز، فرانسه با بیش از دو میلیون و دویست هزار مبتلا به کووید ۱۹ و بیش از ۵۳ هزار مرگ و میر ناشی از آن، رتبه دوم در قاره اروپا و رتبه پنجم کشورای جهان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش فرانس ۲۴؛ وی با تاکید بر اینکه واکسیناسیون کرونا اجباری نیست، تصریح کرد: مرحله اول واکسیناسیون کرونا در اسرع وقت پس از تأیید مقامات بهداشتی اروپا، با لحاظ محدودیت دسترسی به تعداد دوزهای این واکسن، بین اواخر دسامبر و اوایل ژانویه انجام می شود.

خبرگزاری فرانسه به نقل از ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه در مجلس ملی خاطرنشان کرد: افراد مسنی که در خانه های سالمندان اقامت دارند، مطابق با توصیه های صادرشده از سوی مقامات بهداشتی، در الویت واکسیناسیون کرونا قرار دارند.

فرانس ۲۴ افزود: خانه های سالمندان با بیش از ۱۶ هزار جان باخته ناشی از شیوع ویروس کرونا و محدودیت های شدید در دیدارهای خانوادگی، آسیب های زیادی متحمل شده است.

این رسانه فرانسوی به نقل از رئیس جمهوری فرانسه یادآور شد: کمسیون اروپا، توزیع دوزهای واکسن کرونا را در کشورهای عضو این اتحادیه بر اساس جمعیت آن ها، به منظور پرهیز از تنش و رقابت ناسالم بین آن ها بر عهده دارد.

نخست وزیر بلژیک افزود: نظر به این سطح از مشارکت چندجانبه، نزاعی بین کشورهای اروپایی درمورد واکسن کرونا وجود نخواهد داشت، اما واکسینه کردن صدها میلیون اروپایی چند ماه طول خواهد کشید.

از شیوع ویروس کرونا در جهان، تاکنون بیش از ۶۴ میلیون نفر به کووید ۱۹ مبتلا شده اند که در این میان بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۴۴ میلیون نفر بهبود یافته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار جهان