کمیته امداد از خانواده های دارای فرزند چندقلو حمایت می کند

ایلام - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) ایلام گفت: این نهاد در جدیدترین برنامه حمایتی خود از خانواده های دارای فرزند چند قلو در قالب خدمات گوناگون و متنوع حمایت می کند.

قنبر موسی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه ای که بین کمیته امداد و بنیاد مستضعفان به امضاء رسیده این نهاد خدمات متنوعی را برای خانواده هایی که دارای فرزند چند قلو بوده و نیازمند کمک هستند، در نظر گرفته است.

وی افزود: خانواده های دارای چندقلو نیازمند مراقبت و حمایت از سوی مسوولان هستند، چراکه بسیاری از این خانواده ها به دلیل نداشتن توان مالی لازم در زمان تولد نوزادانشان دچار مشکلات فراوانی در امور نگهداری و مخارج زندگی می شوند، لذا با توجه به سیاست های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری و در راستای ترغیب خانواده ها به فرزندآوری که هدف رسیدن به نرخ باروری مناسب و جمعیت مطلوب است، رسیدگی به امور این خانواده ها و ارائه خدمات به آنها در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل کمیته امداد ایلام به جامعه هدف و مشمول این کمک ها اشاره کرد و گفت: خانواده های پر نوزاد متقاضی مساعدت که با اولویت مسکن، معیشت و درمان دچار مشکل بوده و از امکانات دولتی و یا عمومی غیر دولتی استفاده نکرده و تعداد نوزادان متولد شده همزمان در آن خانواده بیش از سه نوزاد باشد، مشمول این طرح خواهند بود.

موسی نژاد یادآور شد: ارائه خدمت به این خانواده ها پس از تأیید میزان و نوع نیازهایشان توسط کارشناسان این نهاد در مواردی نظیر کمک هزینه تأمین  مسکن، کمک معیشت ، تسهیلات اشتغال زایی و نیز خدمات حمایتی صورت می گیرد.

وی با ارائه آماری از خدمات صورت گرفته به خانواده های دارای فرزند چندقلوی مشمول این طرح گفت: در هشت ماهه نخست امسال در زمینه کمک هزینه خرید مسکن سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به صورت وام و بلاعوض، کمک معیشت بلاعوض ۵۲۰ میلیون ریال، تسهیلات اشتغال یک میلیارد و  ۵۰۰ میلیون ریال و همچنین کمک به تأمین پوشاک، شیرخشک و سبد غذایی نیز بیش از ۶۲ میلیون ریال کمک بلاعوض از سوی امداد استان ایلام به خانواده های مشمول صورت گرفته است.

مدیرکل امداد استان ایلام گفت: زوج های دارای فرزند چندقلو که مشمول این طرح هستند، می توانند با مستندات لازم به دفاتر کمیته امداد در شهرستان ها و مناطق تابعه این استان مراجعه و از خدمات لازم برخوردار شوند.

بیش از ۷۰ هزار نفر در استان ایلام از خدمات کمیته امداد برخوردارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =