۵۰۰ نفر بیمار کرونایی با اجرای طرح "شهیدسلیمانی" در خوی شناسایی شدند

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خوی گفت: ۲ هزار نفر شهروند مشکوک و ۵۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا با اجرای طرح شهید سلیمانی شناسایی و قرنطینه خانگی شدند.

سرهنگ موسی جعفرزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این طرح در پنج منطقه، ۲۰ محله و پنج بخش از توابع شهرستان خوی توسط بسیجیان پایگاه های مقاومت مستقر انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه این طرح در قالب "هر پایگاه مقاومت ، یک پایگاه سلامت"در حال انجام است، اظهار داشت:این طرح توسط سپاه، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی خوی در سطح شهرستان و به صورت خانه محور و محله محور با موضوع طرح قرنطینه خانگی و غربالگری و اجرای فاصله گذاری های اجتماعی و بیماریابی اجرا می شود .

وی ادامه داد : آن دسته از خانواده هایی که در اجرای این طرح ، مورد شناسایی و قرنطینه خانگی قرار می گیرند و توان مالی ندارند ، از طریق کمیته حمایتی که مسوولیت آن برعهده جامعه پزشکی سپاه با ظرفیت خیرین، گروه های جهادی و بعضی از ادارات و سازمان های خوی است، بسته های حمایتی به آنها داده می شود .

معاون هماهنگ کننده سپاه خوی با اشاره به اینکه در این طرح ۱۵ تیم در حال فعالیت هستند، افزود: این طرح به مدت ۶ ماه در شهرستان اجرا می شود.

 طرح شهید سلیمانی به منظور بیماریابی و پیشگیری از شیوع کرونا برنامه‌ریزی شده است که در قالب آن تست های تشخیص سریع درب منازل و مراقبت های پزشکی در منازل نیز انجام می شود که بیماران تازه مرخص شده، گروه های پرخطر و موارد مشابه با شناسایی و اعلام تیم های مراقبتی توسط پزشک و پرستار در منزل مراقبت می شوند و به ازای هر مرکز جامع سلامت یک پزشک و یک پرستار مستقر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها