تعداد بستری‌ شدگان کرونایی در خراسان رضوی ۱۹ درصد کاهش یافت

مشهد- ایرنا- جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا از کاهش ۱۹ درصدی تعداد بیماران کرونایی بستری شده در مناطق زیرپوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی خبر داد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه به نقل از دکتر شاپور بدیعی گزارش داد: در حال حاضر یک هزار و ۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای زیرپوشش این دانشگاه بستری هستند که این تعداد در گذشته یک هزار و ۴۰۰ نفر بود.  
وی گفت: این در حالی است که تعداد مبتلایان به کرونا در بخشهای سرپایی مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز ۲۴ درصد نسبت به گذشته کاهش داشته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: اجرای برنامه سطح بندی بیماران کرونایی در موج سوم شیوع این ویروس کمک بزرگی به کادر درمان بیمارستان‌ها کرد تا کسانی که دارای علائم هستند مراجعه مستقیم به بیمارستان نداشته باشند و مرحله به مرحله خدمات را دریافت کنند و در مرحله آخر در صورت تشخیص پزشک به بیمارستان منتقل شوند.
وی ادامه داد: بدین ترتیب تعداد مراجعات سرپایی در مراکز سطح یک و ۲ و مراکز منتخب کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با کاهش چشمگیر همراه بوده و موجب کاهش قابل توجه در تماس‌های برقرار شده با سامانه ۱۹۱ شد.
دکتر بدیعی گفت: هم‌اکنون ۱۴ مرکز تصویربرداری بیمارستانی و غیربیمارستانی برای انجام سی.‌تی.‌اسکن ریه، ۱۴۷ مرکز سطح یک، ۲۱ مرکز خدمات جامع سلامت منتخب کرونا، ۵۲ مرکز مشاوره پرستاری، ۱۲ آزمایشگاه مجهز برای انجام  آزمایش‌های کرونا و پنج مرکز مراقبت بالینی در منزل در مشهد فعال است.

وی به مردم توصیه کرد به محض مشاهده کوچکترین مورد مشکوک به کرونا در اولین اقدام با سامانه ۱۹۱ تماس بگیرند، بدین ‌ترتیب از طریق کارشناسان سامانه در صورت لزوم به مراکز منتخب کرونا جهت انجام آزمایش و درمان دارویی هدایت می‌شوند.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۹۸۹ هزار و ۵۷۲ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌ و با فوت ۳۶۲ تن از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۴۸ هزار و ۹۹۰ نفر رسیده است.
همچنین تاکنون ۶۸۸ هزار و ۵۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها