۱۲ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۷
کد خبرنگار: 1367
کد خبر: 84132520
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۳۷ واحد صنفی در آران و بیدگل پلمب شد

کاشان - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: ۳۷ واحد صنفی متخلف این شهرستان در مدت ۱۲ روز از اجرای طرح محدودیت‌ کرونایی پلمب شد.

اعظم باقری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحدهای صنفی شامل پوشاک‌ فروشی، آبمیوه و بستنی فروشی، نانوایی، باشگاه ورزشی، قنادی و اسباب‌بازی فروشی در پی گشت‌های بازرسی و نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی مبارزه با شیوع کرونا شهرستان آران و بیدگل به دلیل رعایت نکردن محدودیت‌های کرونایی پلمب شد. 

وی با بیان اینکه از آغاز محدودیت‌های دوهفته‌ای ۷۲۳ بازدید از اصناف توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان انجام شده است ادامه داد: در این مدت افزون بر ۶۰۰ تذکر شفاهی و ۶۰ مورد اخطار به اصناف داده شده است. 

به گفته وی، بیش از ۹۰ درصد مردم، اصناف و صاحبان مشاغل این شهرستان در اجرای طرح محدودیت‌های جدید کرونایی همراهی می‌کنند که امیداریم این همراهی تا پایان محدودیت‌ها ادامه داشته باشد.

این مسوول بهداشت و درمان تصریح کرد: کوچک‌ترین چشم‌پوشی در برخورد با تخلف‌ها وجود نخواهد داشت و کم‌ترین برخورد با واحدهای متخلف، پلمب است، از این رو انتظار می‌رود واحدهای صنفی، صنایع و تشکل‌ها نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و محدودیت های اعلامی ستاد کرونا اقدام کنند تا از فعالیت آنها جلوگیری نشود.

باقری افزود: نظارت و بازرسی واحدهای صنفی و صنعتی در راستای رعایت مناسب دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی به ویژه استفاده از ماسک با افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا در سطح شهرستان تشدید شده است.

محدودیت‌های جدید کرونایی از اول آذر همزمان با سراسر کشور آغاز شده و حداقل تا روز جمعه ۱۴ آذرماه جاری ادامه دارد.

بیماری ویروسی کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها