۸۵میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در ابرکوه پرداخت شد

یزد - ایرنا- رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه گفت: در ۶ ماهه اخیر ۸۵ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال تسهیلات حمایتی برای مشاغل و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در این شهرستان پرداخت شده است.

ناصر زارع  عصر چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این تسهیلات در مجموع به ۹۸۰ نفر که به بانک های عامل معرفی شده بودند، پرداخت شده که بخش قابل توجهی از آنان را فعالان حوزه حمل و نقل شهری تشکیل می دهد.

وی اظهار کرد : از ۱۳ خرداد تاکنون یک هزار و ۴۵۷ متقاضی استفاده از تسهیلات کرونایی با آمار یک هزار و ۶۷۳ نفر در سامانه کارا ثبت نام کردند که مبلغ تسهیلات درخواستی آنان ۱۳۲میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بوده است.

درخواست تسهیلات ۴۷۷ پرونده در دست بررسی است

وی ادامه داد: هم اکنون ۴۷۷ پرونده با حجم اشتغال ۵۷۵ نفر برای دریافت ۴۶ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال تسهیلات در شعب بانک های عامل شهرستان ابرکوه در دست بررسی است.

زارع تصریح کرد: بیشتر درخواست تسهیلات کرونایی مربوط به مشاغلی رانندگی و حوزه حمل و نقل شهری، آموزشگاه رانندگی، تولید پوشاک، کیف و کفش و رستوران ها بوده است .

دبیر شورای اشتغال ابرکوه در خصوص پرداخت بیمه بیکاری ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ ، ادامه داد: در مجموع ۴۹۸ نفر در ۱۳ رشته شغلی مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند.

زارع خاطرنشان کرد: همزمان با شیوع کرونا از اواخر سال گذشته، قرنطینه و تعطیلی کسب و کارها برای مقابله با این ویروس، از سوی دولت پرداخت تسهیلات کرونایی به تصویب رسید که بر این اساس ثبت نام متقاضیان دریافت وام کرونا از ۱۳ خردادماه در سامانه کارا این طرح شروع شد.

رییس اداره تعاون کار وامور اجتماعی ابرکوه بابیان اینکه در مجموع ۶۵ نفر مقرری بگیران بیمه بیکاری این شهرستان هستند ، تصریح کرد: درشرایط شیوع این بیماری و درسال جهش تولید این تعداد اندک بیمه بیکاری نشان از رونق کسب و کار است.

زارع همچنین ادامه داد: هم اکنون مهلت ثبت نام برای واحدهای گردشگری برای استفاده از تسهیلات حمایت از مشاغل در دوره کروناست و متقاضیان می توانند تا پایان آذر ماه با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir ثبت نام کنند.

هم اکنون هزار و ۱۸۰ واحد اقتصادی صنعتی، تولیدی ، خدماتی ، معدنی  و کارگاه های ساختمانی با یک تا ۳۰۰ کارگر و مجموع پنج هزار و ۵۰۰ نفر نیروی انسانی درشهرستان ابرکوه فعال است.

افزون بر ۲ هزار واحد صنفی دیگر در ابرکوه به صورت خویش فرما و همچنین حدود  ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در رسته مشاغلی خانگی در عرصه‌های مختلف اقتصادی مشغول به فعالیت هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها