نقش کیوسک‌های مطبوعاتی در اشاعه فرهنگ مطالعه احیا شود

تهران- ایرنا- سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان گفت: کیوسک های مطبوعاتی بهترین ظرفیت برای ارتقاء فرهنگ عمومی بویژه فرهنگ مطالعه هستند تا بتوانند ضمن تامین درآمد مناسب برای خود، در چرخه اطلاع رسانی نیز موثر باشد تا بدینوسیله نقش اصلی آنها احیاء شود.

فاطمه قاسمی روز چهارشنبه در جلسه ساماندهی کیوسک‌های مطبوعاتی نسیم شهر از توابع شهرستان بهارستان که با حضور نماینده فرماندار و نماینده شهرداری نسیم شهر در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد، با تشریح اقدامات صورت گرفته خواستار همکاری بیشتر دستگاها در زمینه تعیین و تکلیف کیوسک‌های غیر مجاز شد.

وی افزود: با توجه به انحراف کیوسک‌های مطبوعاتی از وظیفه ذاتی خود و پرداختن به سایر فعالیت‌های صنفی غیرمجاز و اجاره و فروش کیوسک‌ها توسط افراد سودجو، دلال و ایجاد بازار سیاه همه دستگاها موظفند در خصوص اجرای قانون اهتمام بیشتری داشته باشند.

همچنین حاجی آقا نقشی‌نیا نماینده فرمانداری شهرستان بهارستان گفت: ضمن اینکه به بحث اقتصادی بودن این دکه ها باید توجه شود اما کارکرد فرهنگی مطبوعاتی نباید مورد خدشه قرار گیرد چرا که هیچ چیزی جای روزنامه مکتوب را در فرآیند مطالعه نمی‌گیرد.

در پایان این نشست مقرر شد شهرداری نسیم شهر اطلاعات کاملی را در خصوص چگونگی فعالیت دکه‌ها و نحوه صدور مجوز آنها در اختیار این اداره قرار دهد تا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان نیز ضمن بررسی وضعیت کیوسک های مطبوعاتی شهرستان بویژه نسیم شهر بتواند با تکمیل بانک اطلاعاتی در این زمینه گام های موثری را در راستای ساماندهی کیوسک‌های مطبوعاتی شهرستان بردارد.

به گزارش ایرنا، شهرستان بهارستان با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت و در مساحتی بالغ بر ۶۵ کیلومتر مربع در غرب استان تهران واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =