مراکز قرنطینه بیماران سرپایی در سرپل‌ذهاب ایجاد می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: مراکز قرنطینه بیماران سرپایی در این شهرستان برای افرادی که امکان قرنطینه خانگی را ندارند، ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محبت جمالی نیا روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از قرارگاه طرح شهید سلیمانی و بررسی فعالیت مسوولان کمیته های تخصصی این طرح از مراکز قرنطینه بیماران سرپایی به صورت غیرخانگی، افزود: کمیته های حمایتی، مراقبتی و نظارتی طرح شهید سلیمانی با همت بسیج، جمعیت هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب برنامه های خاصی را  به منظور حمایت از بیماران انجام می دهند.
وی اظهار داشت: در بحث کمیته حمایتی مکان هایی در چند نقطه شهرستان برای قرنطینه غیرخانگی بیماران شناسایی شده که نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارند، آماده شده تا بهبودی و سلامت خانواده ها حفظ شود.
نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: مشارکت مردم نقش مهمی در اجرای طرح سلامت شهید سلیمانی دارد که امید است با تحقق این مشارکت ریشه بیماری کرونا را در شهرستان بخشکانیم.

جمالی نیا اضافه کرد: ۱۸ تیم در طرح شهید سلیمانی به منظور پایش، نظارت، مراقبت و حمایت از اقشار مختلف جامعه در مواجهه با ویروس کرونا مشارکت دارند.

او گفت: این طرح به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ از اول آذرماه با مشارکت بسیجیان، کادر بهداشت و درمان و جمعیت هلال احمر در سرپل ذهاب آغاز شده و مبتنی بر برنامه هرخانه یک پایگاه سلامت بوده که از سوی وزارت بهداشت، درمان و سازمان بسیج مستضعفان طراحی شده و در این شهرستان به مرحله اجرا در آمده است.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: از مردم می خواهیم همچنان مشارکت لازم را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک داشته باشند و در خانه های خود بمانند و از ترددهای غیرضرور پرهیز کنند.  

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها