بانک جهانی پرداخت کمک ۲۰۰ میلیون دلاری به افغانستان را متوقف کرد

کابل - ایرنا - بانک جهانی به دلیل عدم پاسخ‌گویی بانک مرکزی افغانستان به نامه‌های این سازمان بین المللی، پرداخت کمک ۲۰۰ میلیون دلاری را متوقف کرده است.

به گزارش ایرنا، طلوع نیوز افغانستان امروز چهارشنبه به نقل از هنری کرالی رییس دفتر بانک جهانی در کابل اعلام کرد که در نامه‌ای به محمد اشرف غنی رییس‌جمهوری افغانستان، علت پرداخت نشدن ۱۸۰ میلیون دلار از بسته کمکی را فراهم نشدن آمار و اطلاعات اقتصاد کُل از سوی بانک مرکزی این کشور بیان کرده است.

این منبع خبری نوشته است که رییس بانک جهانی در این نامه از  بی‌ پاسخ ماندن چندین درخواست کتبی این بانک از بانک مرکزی افغانستان سخن گفته و خواهان مداخله ریاست‌جمهوری در این روند شده‌ است.

در این نامه، آمده است که علت پرداخت نشدن ۲۰ میلیون دلار دیگر تعدیلات اخیر در قانون مشارکت عمومی و خصوصی بوده ‌است که بر اساس این تعدیلات، مدیریت پروژه‌های مشترک عمومی و خصوصی از وزارت دارایی به اداره امور ریاست‌جمهوری (واحد تسهیل سرمایه گذاری در اداره ‌ریاست‌جمهوری)، سپرده شده‌است.

بانک جهانی امسال اعلام کرده بود که ۶۰۰ میلیون دلار به دولت افغانستان پرداخت می کند که اکنون به دلیل بی پاسخ ماندن پرسش های این بانک از سوی بانک مرکزی افغانستان، اکنون تصمیم به توقف کمک ۲۰۰ میلیون دلاری گرفته است.

فساد مالی و اداری در افغانستان یکی از معضل‌های اصلی این کشور است که برای جلب کمک های خارجی همواره از طرف کمک کنندگان بین المللی به عنوان پیش‌شرط مطرح شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار جهان