تربت‌حیدریه در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفت

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: با اجرای محدویت‌ها، وضعیت قرمز این شهرستان از نظر شیوع کرونا به وضعیت نارنجی تغییر یافت.

حسین ابراهیمی‌پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند افزود: در یک هفته اخیر از پنجم تا ۱۲ آذر ماه بر اساس معیارهای تشخیص قطعی، ۲۴۳ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه شناسایی شدند و در این مدت ۱۴ نفر نیز براثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه مردم همچنان باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند، ادامه داد: تغییر وضعیت شهرستان از قرمز به نارنجی به منزله پایان شیوع کرونا نیست و این وضعیت با اعمال محدودیت‌های اخیر و همکاری خوب مردم به‌ ویژه اصناف و بازاریان حاصل شده است و هرگونه ساده‌انگاری و رفتار اشتباه زمینه‌ساز بحران جدی و جبران ناپذیر خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه  از مردم خواست همچنان نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند باشند و از هرگونه تجمع‌ به ویژه دورهمی خانوادگی به عنوان یک عامل مهم در انتشار و همه‌گیری ویروس کرونا خودداری کنند تا روند کاهشی ابتلا به این بیماری تداوم یابد.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت ارائه می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌ غربی مشهد واقع است.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۹۸۹ هزار و ۵۷۲ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌ و با فوت ۳۶۲ تن از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۴۸ هزار و ۹۹۰ نفر رسیده است.
همچنین تاکنون ۶۸۸ هزار و ۵۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. 
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha