اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال می‌توانند در انتخابات شرکت کنند

تهران- ایرنا- مسوول حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: اعضای هیات رییسه این فدراسیون هیچ منعی برای شرکت در انتخابات آتی ندارند.

به گزارش ایرنا از فدراسیون فوتبال، صفی‌الله فغانپور مسوول حقوقی فدراسیون درباره اظهارات مطرح‌شده پیرامون حضور اعضای فعلی هیات رییسه فدراسیون در انتخابات آتی عنوان کرد: فدراسیون فوتبال مطابق اساسنامه جدید که به تایید فیفا و تصویب مجمع فدراسیون رسیده عمل خواهد کرد. مطابق بند یک ماده یک اساسنامه، فدراسیون موسسه‌ای مستقل و دارای شخصیت حقوقی است. در بند یک ماده ۳۴ اساسنامه جدید هم آمده که هیات رییسه فدراسیون باید حداقل ۹ جلسه در سال برگزار کند.

وی ادامه داد: در اساسنامه جدید، شرایط انتخابات و انتخاب‌شوندگان برای عضویت در هیات رییسه مشخص شده که شرایط سنی از اساسنامه حذف شده و هر فردی در هر سنی می‌تواند داوطلب هیات رییسه یا ریاست فدراسیون شود. ضمن احترام به قوانین کشور و تبعیت از آن، مطابق ماده ۷۱ اساسنامه جدید درآمدهای فدراسیون در آن تعریف شده و هیچ بودجه دولتی در آن پیش‌بینی نشده و در صورت کمک دولت یا هر سازمان و نهاد دیگری در بند ۵ ماده مذکور به عنوان کمک‌های بلاعوض پیش‌بینی شده است‌.

فغانپور ادامه داد: از سوی دیگر برخی گفته‌اند هشت عضو فعلی هیات رییسه فدراسیون نمی‌توانند در انتخابات آتی شرکت کنند که این اظهار نظر جای تعجب دارد. قانون تکلیف همه را مشخص کرده است. هیچ شخصی فراتر از قانون نیست و کسی نمی تواند دیگری را از حقوق اجتماعی و حق شهروندی محروم کند و شرکت در انتخابات چه برای انتخاب‌شوندگان و چه برای انتخاب‌کنندگان یکی از حقوق اجتماعی است و ملاک حضور اساسنامه جدید است.

مسوول حقوقی فدراسیون همچنین گفت: هیات رییسه فدراسیون فوتبال هیچ اهمال یا فسادی در قرارداد با مارک ویلموتس سرمربی پیشین تیم ملی مرتکب نشده و به همین دلیل برای حضور اعضا هیات رییسه در انتخابات هیچ منع قانونی وجود ندارد.

فغانپور تصریح کرد: مطابق ماده ۶۱ اساسنامه فدراسیون، کمیته‌های انتخاباتی بدوی و استیناف پس از تصویب اساسنامه جدید شروع به فعالیت کردند و مطابق قوانین و دستورالعمل‌های تصویب‌شده پس از شروع ثبت نام داوطلبان، به صلاحیت‌ها رسیدگی خواهند کرد. امیدوارم همه کمک کنند تا انتخابات فدراسیون فوتبال در فضای آرام و به شکل و قانونمند و پویا برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha