در هر دقیقه یک آمریکایی در اثر کووید-۱۹ جان می‌دهد

تهران- ایرنا- نشریه نیوزویک با اشاره به روند فزاینده شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا، نوشت: در هر دقیقه یک آمریکایی در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست می‌دهد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای خبری این نشریه آمریکایی، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) دیروز سه شنبه اعلام کرد به طور متوسط در هر دقیقه یک آمریکایی در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست می‌دهد. 
کمیته مشورتی این مرکز دیروز سه شنبه با برگزاری نشستی در خصوص چگونگی توزیع واکسن کرونا که به زودی وارد بازار می‌شود، از طریق یک فرایند شفاف، منصفانه و موثر گفت و گو کرد. در این نشست متخصصان و پزشکان بهداشت عمومی همچنین نسبت به افزایش شدت این بیماری همه گیر ویروسی در ماه‌های سرد زمستان تا پیش از ورود واکسن به بازار هشدار دادند. 
در نشست کمیته مشورتی این مرکز بهداشتی، کارشناسان علاوه بر ارائه داده‌های مربوط به مرگ دقیقه به دقیقه در اثر کووید-۱۹، اعلام کردند از تاریخ ۱۵ نوامبر (۲۵ آبان) به این سو، ۶۹ هزار مرگ ناشی از ویروس کرونا تنها در خانه سالمندان رخ داده است. 
در ۲۴ ساعت منتهی به سه شنبه شب ۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ (۱۱ آذر) ، ۲۶۷ هزار و ۳۰۲ نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده و ۲۵۱ مورد مرگ جدید هم گزارش شده است. ضمن آنکه از ابتدای گسترش ویروس کرونا در آمریکا تاکنون بالغ بر ۱۳ میلیون و ۹۲۰ هزار نفر به این بیماری ویروسی مبتلا شده و از این میان بیش از ۲۷۴ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. 
ساکنان خانه‌های سالمندان کمتر از یک درصد جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهند، اما ۴۰ درصد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را در این کشور تشکیل می‌دهند. تا کنون پنج هزار و ۴۶۹ نفر هم در مراکز بهزیستی آمریکا جان خود را از دست داده‌اند.  
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار جهان