تسهیلات کرونایی موجب تداوم اشتغال ۲۹۵ نفر هنرمند در خراسان شمالی شد

بجنورد- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: استفاده از تسهیلات کرونا به میزان ۲۶ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال موجب تداوم اشتغال ۲۹۵ نفر هنرمند در این استان شده است.

علی اکبر طهماسبی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد پرونده های متقاضیان برای درخواست وام را ۴۰۴ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد تاکنون به ۲۸۲ نفر متقاضی، وام پرداخت شده است.

وی گفت: تاکنون اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان با مراجعه به سامانه کارآ برای دریافت ۵۶ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال تسهیلات کرونایی درخواست داده‌اند که در این رابطه ۴۰۴ پرونده تشکیل شده است.

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی  افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات برای ۵۳۴ هنرمند شغل ایجاد خواهد شد.

طهماسبی، تسهیلات اعطایی در قالب این طرح را ۲۴ ماهه و با نرخ سود ۱۲ درصد عنوان کرد و گفت: این تسهیلات در سه سقف ۱۶۰ میلیون ریالی برای کارفرمایان دارای کد کارگاهی، ۸۰ میلیون ریالی برای کارفرمایان خویش فرما و ۶۰ میلیون ریالی برای آزادکاران فاقد بیمه پرداخت می شود.  

 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری، فعالیت در این حوزه بسیار کاهش یافته که این امر موجب ضرر و زیان فعالان این بخش شده است.

وی با قدردانی از همکاری مدیران عامل بانک های استان، از آنان خواست به پرداخت تسهیلات کرونا به هنرمندان شتاب دهند.  

۷۹ رسته از فعالان زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشمول طرح دریافت تسهیلات کرونا می شوند.

هم اکنون در استان خراسان شمالی با ۸۶۳ هزار نفر جمعیت، هزار و ۱۱۵ مرکز فرهنگی و هنری وجود دارد که تمامی موسسات فرهنگی و هنری، آموزشگاه‌های هنری، سالنهای سینما و تئاتر جزو مشاغل گروه چهار به شمار می‌روند که طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل هستند.  

خراسان شمالی از اوایل مردادماه وارد وضعیت قرمز کرونایی شده که هنوز نتوانسته از این شرایط رهایی یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها