نقص فنی موجب فرود اضطراری پرواز تهران-کرمان در اصفهان شد

اصفهان - ایرنا - مدیر روابط عمومی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان گفت: پرواز شماره ۱۰۵۳ شرکت هواپیمایی ماهان به علت نقص فنی در اصفهان بر زمین نشست.

محمدحسین عمادی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این پرواز ساعت یک بامداد فرودگاه تهران را به مقصد فرودگاه کرمان ترک کرده بود که به دلیل نقص فنی در فرودگاه اصفهان فرود آمد.

وی خاطرنشان کرد: این هواپیما هنگام فرود با مشکل خاصی مواجه نشد و همه مسافران در صحت و سلامت کامل پیاده شدند.

مدیر روابط عمومی فرودگاه شهید بهشتی اصفهان ادامه داد: مسافران این پرواز ساعت  ۴ و ۳۰ دقیقه پس از سه ساعت و ۳۰ دقیقه، بامداد امروز  با هواپیمای جایگزین عازم مقصد شدند.

وی اضافه کرد: فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان یک فرودگاه احتیاطی به شمار می‌رود و چنانچه به دلیل مشکلات فنی،  خلبان صلاح ببیند می‌تواند با کسب اجازه در این فرودگاه فرود آید.

عمادی بیان کرد: فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه کمکی اول یا دوم بیش از ۹۰ درصد پروازهای داخلی کشور و کمکی اول همه پروازهای استان تهران است و بعنوان فرودگاه کمکی همه پروازهای داخلی و خارجی استان تهران محسوب می شود.

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان در حالت عادی به شهرهای نجف و بغداد عراق،  کویت، دُبی امارات عربی متحده،  استانبول ترکیه ،  تفلیس گرجستان و دوحه قطر پرواز مستقیم دارد.
همچنین علاوه بر شرکت های هواپیمایی فعال داخلی، شرکت های العراقیه، ترکیش، فلای دوبی و قطر ایرویز در جا به جایی مسافر با این فرودگاه همکاری دارند.
فرودگاه بین المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۲۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها