محدودیت‌ تردد در گلستان همچنان ادامه می‌یابد

گرگان - ایرنا - مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گلستان با یادآوری افزایش تعداد شهرهای قرمز استان و مصوبه ستاد ملی کرونا گفت که با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ محدودیت‌های سطح سه کرونا یک هفته دیگر در این استان تمدید شد.

علی متکی روز چهارشنبه با ارسال پیامی برای رسانه ها ابراز داشت: با در نظر گرفتن تعداد مبتلایان به کرونا که در مراکز درمانی گلستان بستری هستند هم اکنون شهرستان‌های گرگان، آق‌قلا، بندرترکمن، کلاله، بندرگز، گمیشان، علی‌آبادکتول، گنبدکاووس و مراوه تپه در وضعیت قرمز و پرخطر شیوع این ویروس قرار دارند.

وی یادآور شد: پنج شهرستان کردکوی، رامیان، آزادشهر، مینودشت و گالیکش هم در وضعیت نارنجی هستند و محدودیت‌های سطح ۲ در این شهرستان‌ها اجرا می‌شود.

در طرح محدودیت کرونا، شهرستانهای کشور بر اساس میزان بار بیماری کووید ۱۹ و بستری در بیمارستان به سه سطح قرمز، نارنجی و زرد تقسیم می شوند.

سطح سه یا قرمز بیشترین میزان محدودیت را دارد و سطح ۲ یا نارنجی محدودیت های کمتری دارد و میزان اعمال محدویت ها در شهرهای دارای سطح یک یا زرد کمتر است.

به گفته متکی تا روز گذشته ۵۷۹ مبتلا در بیمارستان‌های گلستان بستری بودند که ۱۰۸ نفر بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه و ۵۲ نفر از آنان به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان جان باختگان ویروس کرونا در این استان را مجموعا حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر اعلام کرد.

به گزارش ایرنا؛ محدودیت‌ اعمال شده در شهرستان‌های قرمز شامل تعطیلی همه مشاغل به غیر از مشاغل خدماتی نظیر درمانی، داروخانه‌، فروشگاه‌های مواد غذایی و مایحتاج ضروری مردم و منع تردد خودرو از ساعت ۲۱ تا چهار صبح است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها