فعالیت بیش از ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش‌آموز در شاد در هفته گذشته

تهران- ایرنا- وزارت آموزش و پرورش با ارایه آماری از حضور و فعالیت کاربران در شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) در هفته گذشته اعلام کرد؛ بیش از ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش‌آموز در این شبکه بیش از ۵ ساعت فعال بوده‌اند.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در طول هفته گذشته ۶۵ درصد از دانش آموزان کل کشور، (۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دانش‌آموز) بیش از ۵ ساعت در شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) فعالیت داشته‌اند.

بر این اساس، بیشترین فعالیت دانش آموزان در پلتفرم شاد مربوط به دانش آموزان استان قم، با حضور ۹۰ درصدی، استان مرکزی با حضور ۸۹.۲ درصدی است. همچنین در طول هفته گذشته ۱۳ میلیون کاربر در شبکه شاد حضور داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، در طول هفته گذشته بیشینه پهنای باند مصرفی پلتفرم شاد در حدود ۳۴۶ گیگا بیت بر ثانیه بوده است.

به گزارش ایرنا، آموزش و پرورش در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در تلاش بود تا به واسطه آموزش در تلویزیون روند آموزش را ادامه دهد؛ اما تلویزیون به دلیل برخی ضعف‌ها از جمله کمبود وقت برای آموزش و نداشتن تعامل دو سویه میان معلم و دانش‌آموز نتوانست نیازهای آموزشی دانش آموزان را رفع کند، از این رو تصمیم گرفته شد تا «شبکه فراگیر ارتباط معلم با دانش‌آموز» طراحی شود.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با توجه به خلاءهای آموزش از راه دور برای دانش آموزان، از همان هفته های ابتدایی تعطیلی مدارس، از ایجاد یک شبکه اجتماعی دانش آموزی مستقل برای آموزش مجازی دانش آموزان خبر داد که این وعده تقریبا یک ماه بعد در فروردین ۹۹ با راه‌اندازی شبکه شاد محقق شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش