جهش تولید در بخش کشاورزی جوین خراسان رضوی محقق شد

سبزوار- ایرنا- رییس جهاد کشاورزی جوین در استان خراسان رضوی گفت: حمایت‌های دولت از بخش کشاورزی افزایش ۲۵ درصدی تولید محصولات کشاورزی این شهرستان در واحد سطح را به همراه داشته است.

علی اکبر قارزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با افزایش راندمان تولید هم اینک حدود ۴۰۰ هزار تن انواع محصولات زراعی و ۱۹ هزار تن محصول باغی در جوین تولید می شود.

وی ادامه داد: از ابتدای سال ۹۲ حدود هزار و ۲۰۰ هکتار سامانه آبیاری کم فشار و تحت فشار در شهرستان جوین اجرا شده که این میزان سه برابر ادوار گذشته بوده است.

رییس جهاد کشاورزی جوین گفت: همچنین از محل ردیف خط اعتباری تسهیلات مکانیزاسیون۲۸۴ میلیارد ریال برای خرید ادوات به کشاورزان در شهرستان جوین پرداخت شده است.

وی افزود: اجرای سامانه‌های آبیاری نوین، تسهیلات مکانیزاسیون، تسهیلات اشتغالزایی و خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سالهای اخیر رغبت کشاورزان را به تولید افزایش داده است.

وسعت زمین‌های باغی و زراعی جوین ۳۵ هزار هکتار و محصولات عمده آن گندم، جو، چغندر قند، پیاز، انگور و پسته است. این شهرستان ۱۲ هزار بهره بردار در بخشهای کشاورزی، باغداری، دامپروری و طیور دارد.

جوین در ۳۲۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها