خمین و دلیجان از وضعیت قرمز  کرونایی خارج شدند

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اعمال دقیق محدودیت‌های تردد باعث شد تا دو شهر دلیجان و خمین در استان مرکزی از امروز(چهارشنبه) از وضعیت قرمز کرونایی خارج شوند.

دکتر «سیدمحمد جمالیان» در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس برآورد انجام شده همچنین شنبه آتی کل استان مرکزی از وضعیت قرمز خارج خواهد شد.

وی اظهار داشت: رعایت ضوابط بهداشتی و رفت و آمد از سوی مردم و همکاری آنان در دو هفته اخیر بیش از سطح توقع بود و نتیجه آن کاهش تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در استان بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: باید همچنان مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را با وجود برودت هوا بیشر رعایت کنند تا مجبور به اعمال مجدد محدودیت‌ها نباشیم.

دکتر جمالیان افزود: وضعیت بیماری کووید ۱۹ می‌تواند شکننده باشد و در صورت کم توجهی و عادی انگاری دوباره شاهد اوج بیماری و درگیری مردم و کادر درمان برای مداوا  خواهیم بود.

وی اظهار داشت: زنجیره انتقال بیماری با کنترل و همکاری مردم کاهش یافته اما باید همچنان بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اصرار ورزیده شود.

استان مرکزی بعد از قم دومین استان درگیر با کووید ۱۹ بود و تاکنون ۳۱ هزار و ۸۰۰ نفر در استان به این بیماری مبتلا شده و یک هزار و ۲۶۵ نفر نیز فوت کرده‌اند.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجموع بیماران کووید ۱۹ تا ۱۱ آذر ۹۹ در کشور به ۹۷۵ هزار و ۹۵۱ نفر و شمار جانباختگان قطعی  این بیماری به  ۴۸ هزار و ۶۲۸ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها