وضعیت کرونایی کاشان و آران و بیدگل نارنجی شد

کاشان - ایرنا - همکاری مردم و تلاش مسوولان در اجرای مناسب محدودیت‌های کرونایی در کاشان و آران بیدگل در شمال استان اصفهان، این شهرستان‌ها را از فهرست قرمز خارج و به نارنجی تبدیل کرد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پرشکی با انتشار فهرست شهرستان‌های قرمز که شامل تمدید یک هفته‌ای محدودیت‌های خاص کرونایی هستند، اعلام کرد نام کاشان و آران و بیدگل از در این فهرست نیست، در حالی که پیش از این وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان‌ها قرمز بود.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل، زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

نطنز و اردستان دیگر شهرستان‌های منطقه شمال اصفهان همچنان در وضعیت قرمز هستند و محدودیت‌های کرونایی برای آنها یک هفته دیگر تمدید می‌شود.  

فرماندار ویژه کاشان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: رعایت محدودیت‌های کرونایی در کاشان با ارتقای پست‌های ایست و بازرسی در ورودی‌ و خروجی‌ها، نظارت و رصد اصناف و صاحبان مشاغل و محدودیت رفت و آمد شبانه در روزهای اخیر با بهبود محسوس همراه بود و سرانجام وضعیت این شهرستان را از وضعیت قرمز خارج کرد.

علی‌اکبر مرتضایی با قدردانی از رعایت مطلوب محدودیت‌های کرونایی از سوی شهروندان، اصناف و صاحبان مشاغل در کاشان اظهار امیدواری کرد که این همراهی تا مهار کامل بیماری کووید ۱۹ ادامه یابد.

اسماعیل بایبوردی فرماندار آران و بیدگل نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از همراهی شهروندان، اصناف و صاحبان مشاغل در اجرای محدودیت‌های اخیر کرونایی قدردانی و تصریح کرد: نارنجی و سفید شدن مهم نیست و سفید ماندن اهمیت دارد، چرا که رسیدن به این مهم اراده مردم و مسوولیت دولت را می‌طلبد.

کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست ‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست ‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی، به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی توصیه‌ شده است.

نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در شمال استان اصفهان از حدود سال ۶۹ مسوولیت پوشش رویدادهای خبری شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، اردستان و نطنز را با مرکزیت کاشان برعهده دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان واقع شده است.

شهرستان اردستان نیز با بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان و شهرستان نطنز با ۴۷ هزار نفر جمعیت در فاصله نزدیک به ۱۲۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها