۱۲ آذر ۱۳۹۹،‏ ۹:۲۳
کد خبرنگار: 1367
کد خبر: 84131915
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۸ درصد کاشانی‌های متقاضی کار در سابک شاغل شدند

کاشان - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان گفت: از مجموع ۱۲۵ متقاضی ثبت‌نام شده سامانه اشتغال بازار کار (سابک) در آبان ماه، ۱۲۲ نفر در واحدهای صنعتی و تولیدی به کار گرفته شدند که نشان از اشتغال حدود ۹۸ درصد ثبت‌نامی‌ها در این سامانه است.

به گزارش ایرنا، مسعود خاندایی روز چهارشنبه با دعوت از افراد جویای کار به ثبت‌نام در سامانه اشتغال بازار کار (سابک) افزود: به منظور ساماندهی و اثربخشی به موقع درخواست‌های شغلی شهروندان و با پیگیری‌های به‌عمل آمده از سوی فرمانداری و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، سامانه سابک برای تشخیص و شناسایی متقاضیان واقعی شغل، رفع معضل‌ بیکاری و ایجاد پل ارتباطی بین کارفرمایان و کارجویان راه‌اندازی شده است.

وی با یادآوری راه‌اندازی سامانه سابک در آبان ماه ادامه داد: در همین مدت کوتاه ۲۲۱ فرصت شغلی در واحدهای تولیدی و صنعتی  این شهرستان شناسایی شده است که آماده به‌کارگیری و استخدام نیرو در مجموعه خود هستند اما با کمبود نیروی کار مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: رفع دغدغه جوانان برای اشتغال از برنامه‌های اصلی فرمانداری ویژه کاشان است که امیدواریم با سامانه سابک مشکل کاریابی جوانان به حداقل ممکن برسد.

معاون فرمانداری ویژه کاشان اظهار داشت: اطلاع‌رسانی در خصوص رصد اشتغال شهروندان از طریق سامانه سابک به صورت ماهانه به مردم اعلام می‌شود و لازم است کارفرمایان و کارجویان برای شناسایی فرصت‌های شغلی و افزایش سرعت نسبت به ثبت‌‍نام در این سامانه اقدام کنند.

خاندایی یادآور شد: کارآفرینی از موضوع‌های روز دنیاست که در تمامی کشورها دارای اهمیت و مورد حمایت دولت ها قرار دارد، چرا که افراد با بهره‌گیری از علم، دانش و تجربه با یک ایده و فکر جدید فرصت‌های شغلی بسیاری برای جامعه  ایجاد می کنند.

شهرستان کاشان با جمعیت بیش از ۳۶۸ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها