ستون نویس دیلی‌تایمز: پروژه ترور تاثیری بر دکترین هسته‌ای ایران ندارد

اسلام‌آباد - ایرنا - ستون نویس روزنامه پاکستانی دیلی تایمز راهبرد تهران در واکنش به ترور دانشمند برجسته هسته‌ای خود را باعث سردرگمی جبهه آمریکایی-صهیونیستی دانست و گفت: شهادت دکتر فخری‌زاده هیچ تاثیری بر راهبرد و دکترین هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «محمد خاکو» در این مقاله‌ می نویسد: مقاومت و راهبرد قوی جمهوری اسلامی ایران به رغم ۴۲ سال تحریم، جنگ تحمیلی و ترور، باعث سردرگمی آمریکا و صهیونیست‌ها شده است.

وی افزود: ترور دکتر فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران در زمانی حساس و بسیار نزدیک به تحلیف جو بایدن در آمریکا اتفاق می افتد. گزارش‌ها حاکی از آن است که پروژه اخیر ترور نتیجه‌ توطئه مشترک ترامپ، نتانیاهو و محمدبن سلمان برای افزایش تنش با ایران و برای جلوگیری از بازگشت دولت جدید آمریکا به توافق هسته‌ای بوده است.

این تحلیلگر،تصمیم ترامپ برای خروج یکجانبه از برجام، ترور سردار سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس، ترور شهید فخری‌زاده و اعمال فشار حداکثری بر ایران را یک اقدام جنگی تعبیر کرد و اظهار داشت: تصور کنید اگر روسیه یا چین از این استراتژی استفاده کنند، آمریکا چه خواهد کرد. ثابت شده است که این یک سیاست بی تاثیر و شکست خورده است، زیرا نه تنها تاثیری بر نظام ایران نداشت، بلکه برعکس جمهوری اسلامی را تحت مدیریت رهبر عالی آیت الله خامنه‌ای متحد کرده و این کشور به یک قدرت در خاورمیانه تبدیل شده است.

ستون نویس روزنامه پاکستانی دیلی‌تایمز، ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان را جنگ طلب و سه تفنگدار منطقه توصیف کرد که هدفی جز ایران ستیزی و ایجاد فضایی برای آغاز جنگ ندارند. تهدید سال گذشته ترامپ برای حمله به اماکن باستانی و فرهنگی ایران و شکستش در انتخابات، انگیزه اصلی ترامپ برای شروع جنگ تمام عیار و ایجاد یک وضعیت مخرب است که البته دیپلماسی تیم بایدن-هریس را تضعیف و بازگشت مجدد کاخ سفید به برجام را دشوار می‌کند.

وی افزود: پروژه اخیر ترور در ایران آخرین اقدام رژیم صهیونیستی و ترامپ برای به دام انداختن ایران و تخریب هرگونه تلاش دیپلماسی در دولت آینده بایدن بود.

محمد خاکو تاکید کرد: ایران کشوری با تمدن چند هزار ساله گزینه‌های زیادی را برای دفاع و انتقام از آمران ترور دارد و این کار را با آرامش در زمان و مکانی که خود تعیین می‌کند و بدون هرگونه خسارت بر اهداف غیرنظامی انجام خواهد داد، همانطور که در گذشته انجام داده است.

عوامل تروریستی جمعه گذشته محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، به شهادت رساندند.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در واکنش به ترور و شهادت فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به نقش رژیم صهیونیستی در این عملیات تروریستی اشاره کرد و از جامعه جهانی و بخصوص اتحادیه اروپا خواست تا استانداردهای دوگانه شرم آور خود را پایان دهند و این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند.

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز از شهید فخری زاده به عنوان یک عنصر موثر در نوآوری های دفاعی یاد کرد و افزود: دشمن هر جایی که برای ملت عزیز ایران یک گام موثر و بلند برداشته شود، آنجا را هدف قرار می‌دهد و وزارت دفاع به عنوان یک حوزه کاملا موثر همواره مورد نظر و تهاجم دشمن بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار جهان