آمادگی ایران برای ارائه دستاوردهای علمی به کشورهای دوست

تهران-ایرنا- قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از آمادگی ایران برای ارائه دستاوردهای علمی به کشورهای دوست از جمله عراق خبر داد.

به گزارش شامگاه سه شنبه وزارت علوم، حسین سالار آملی در نشست مجازی کمیته مشترک علمی ایران و عراق با اشاره به جایگاه علمی دانشگاه‌های ایران در منطقه و جهان، اظهار داشت: رتبه خوب علمی دانشگاه‌های ایران به معنای آن است که تقویت روابط علمی دو کشور می‌تواند دستاوردهای بهتری برای کشور عراق در زمینه بهره‌مندی از تجربیات جهانی شبکه علم و دانش داشته باشد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده است تا دستاوردهای علمی خود را در اختیار کشورهای دوست و برادر از جمله عراق قرار دهد.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران، سیاستگذار، بسترساز و تسهیل‌گر روابط علمی است؛ از این رو، تبادل سیاست‌های تعاملات علمی از این مسیر و مجرا به تعمیق و تقویت روابط کمک شایانی خواهد کرد.

در این زمینه، محمد کافی، رییس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به ظرفیت‌های دو کشور در زمینه تبادل دانشجو، از آمادگی کامل این دانشگاه جهت ارائه فرصت‌های مطالعاتی به اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های عراق خبر داد.

همچنین مهناز ملانظری، رییس دانشگاه الزهرا به ایجاد دانشگاه مشترک زنان میان دو کشور اشاره کرد و گفت: این دانشگاه توانایی و آمادگی مطلوبی در رشته‌های مختلف برای آموزش به متقاضیان عراقی دارد که این مهم با استقبال زیادی روبه‌رو بوده است.

در پایان این نشست، دو طرف در خصوص تعیین شاخص‌های ارزیابی سالیانه دانشگاه‌های ایرانی در عراق با هماهنگی طرف ایرانی، بسترسازی تاسیس دانشگاه مشترک در عراق، توسعه همکاری‌ها در حوزه تبادل دانشجو، اساتید و اعضای هیأت علمی، تبادل بورس‌های دانشگاهی و دولتی از مجرای وزارتخانه‌های دو کشور و ایجاد پارک علم و فناوری به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش