چهار پرواز به مقصد فرودگاه امام خمینی در مهرآباد فرود آمدند

تهران- ایرنا- چهار پرواز به مقصد فرودگاه امام خمینی به علت مه غلیظ و دید کمتر از ١٥٠ متر مجبور به فرود در فرودگاه مهرآباد شدند.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا و بنا بر اعلام روابط عمومی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)، به دلیل مه غلیظ و نبود دید کافی در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) که از شب گذشته آغاز شده است و ساعاتی پیش شدت یافت ،چهار پرواز مجبور به تغییر مسیر و فرود در فرودگاه مهرآباد شدند.

بر این اساس پرواز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به شماره ۴۷۰۱ از مبدا دبی و پرواز دیگر این شرکت به شماره ۷۱۰ از مبدا لندن، پرواز شرکت هواپیمایی ماهان به شماره ۰۷۶ از مبدا شانگهای و پرواز هواپیمایی ایرتور از مبدا استانبول در فرودگاه مهرآباد به زمین نشستند. فرودگاه مهرآباد در اطلاعیه ای که دقایقی قبل منتشر کرد، نوشت: ورود مسافران پروازهای خارجی به مهرآباد پس از چک گذرنامه و تحویل بار و بررسی توسط نمایندگان گمرکات و بهداشت انجام گرفت .

این مسافران از  ترمینال یک فرودگاه مهرآباد با شرایط خروج مسافرین بین المللی چک و مطابق مراحل خروج مسافری ترمینال را ترک می کنند.

فرودگاه امام اعلام کرده است که پرواز هواپیمایی عراقی به شماره ۱۱۱۱ نیز به بغداد بازگشت.

همچنین پرواز هواپیمایی قطری از مبدا دوحه تا بهبودی وضعیت دید در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام نخواهد شد.

بر اساس پیش بینی فرودگاه امام خمینی به علت دیدکم فرودگاه امام، امکان اینکه پروازهای بیشتری  تا صبح فردا مجبور به فرود در مهرآباد باشد، زیاد است.

بنا بر اعلام روابط عمومی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) پرواز ورودی شرکت هواپیمایی امارات از دبی که قرار بود ساعت ۲:۴۰ دقیقه بامداد در فرودگاه امام خمینی به زمین بنشیند، به دلیل شرایط جوی حاکم بر فرودگاه و دید ناکافی، ورود این پرواز را تا ساعت ۸:۳۰ صبح به تاخیر انداخته است.
مچنین هواپیمایی ترکیش زمان پرواز خود را به دلایل فوق الذکر تغییر داده و به بعد از ساعت ۸ صبح موکول کرده است.
هم اکنون دید افقی در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) ۴۰۰ متر است.

به گزارش ایرنا صبح امروز نیز سه پرواز به دلیل مه غلیظ نتوانستند در فرودگاه امام به زمین بنشینند و به سمت مهرآباد تغییر مسیر دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار اقتصاد