توجه به زیرساختهای ورزشی بانوان در دستور کار شورای شهر مشهد است

مشهد- ایرنا- رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: توجه به زیرساختهای ورزشی ویژه بانوان از نکات مورد توجه در مدیریت شهری مشهد بوده که از ابتدای شورای پنجم به صورت جدی دنبال شده است.

بتول گندمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های شهری مشهد افزود: در راستای توجه به ورزش بانوان، مجموعه ورزشی “مادر و کودک” در انتهای امامت ۴۹ درحال آماده‌سازی است.

وی اضافه کرد: این مجموعه، ویژه مادران و کودکان طراحی شده که پس از تکمیل در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در کنار این مجموعه کامل ورزشی، یک فضای سبز هشت هکتاری نیزبه این پروژه اختصاص یافته که ظرفیت بسیار مناسب و ارزشمندی برای بانوان محسوب می‌شود.

گندمی افزود: وجود درختانی با قدمت چند ۱۰ ‌ساله فضای بسیار زیبا و جذابی در این مکان ایجاد کرده که پس از تجهیز و ایجاد امکانات مناسب، شرایط بسیار مناسبی برای مادران و کودکان خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم تسهیل دسترسی بانوان به پارک مادر و کودک ادامه داد: این بوستان و مجموعه ورزشی زیبا، در کنار پارک ویژه بانوان وکیل‌آباد تا پایان سال در اختیار بانوان مشهدی قرار خواهد گرفت.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص مجموعه بانوان بوستان ملت نیز گفت: در ابتدای فعالیت شورای پنجم، این مجموعه از شرایط مناسبی برخوردار نبود که در گام نخست نسبت به ساماندهی و بهبود وضعیت آن اقدام کردیم.

گندمی با بیان این که توسعه فضای مجموعه بانوان پارک ملت در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت افزود: برهمین اساس، مساحت این فضا از ۲ هکتار به ۴.۵ هکتار افزایش یافت.

گندمی گفت: زمین چمن واقع در مجاورت بوستان بانوان نیز به این فضا افزوده می‌شود و درکنار استفاده ورزشی همه بانوان، شرایط برای تیم‌های مختلف بانوان نیز فراهم می‌شود.

وی ادامه داد:  ٦.٥ میلیارد ریال نیز برای محصور کردن بخش جدید و احداث رینگ دوچرخه‌سواری و پیاده روی در این مجموعه پیش بینی شده است و امیدواریم برآیند این اقدامات موجب افزایش رضایتمندی بانوان شهر و پوشش گسترده‌تر نیازهای آنها باشد.

کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد دارای ١٢ منطقه شهری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها