۱۱ آذر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۶
کد خبرنگار: 2235
کد خبر: 84131676
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار انزلی :برای ریشه کنی کرونا باید جمعی حرکت کنیم

رشت - ایرنا - فرماندار انزلی گفت : برای ریشه کن شدن کرونا باید با کمک همدیگر، همصدا و بصورت جمعی حرکت کنیم و در طرح غربالگری سلامت هم همه باید مشارکت فعال داشته باشند.

اسماعیل میرغضنفری سه شنبه در جلسه مرحله چهارم طرح غربالگری سلامت شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت : وزارت بهداشت برای جلوگیری از شیوع بیماری و قطع زنجیره انسانی انتقال؛ مرحله چهارم طرح غربالگری را برای شناسایی و جداسازی افراد ناقل را در امتداد طرح های گذشته اجرایی کرده است.
وی تصریح کرد : وزارت بهداشت و درمان پس از وقفه ای با توجه به عادی سازی روابط در بین مردم و شدت یافتن شیوع ویروس مرحله چهارم طرح غربالگری را برنامه ریزی و برگزار کرد.
وی افزود : در این طرح تیم های سه نفره متشکل از نیروهای بسیج و سپاه، هلال احمر، شبکه بهداشت و نیروهای مردمی  شهروندان را نسبت به ابتلا به این ویروس غربالگری می کنند.
میرغضنفری سلامت مردم را از دغدغه های اصلی حاکمیت دانست و تاکید کرد : در این راستا با اجرای این طرح افراد آلوده به ویروس شناسایی می شوند، ویروسی که علاوه بر لطمات جسمی و روحی؛ خسارات اقتصادی و مشکلات معیشتی نیز برای مردم در بر داشته است و تلاش دولت و حاکمیت رفع و کاهش این فشارها و مشکلات است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی نیز در این جلسه اظهار داشت : گام چهارم غربالگری کووید ۱۹ بصورت خانه به خانه اجر می شود و جمعیت ۱۳۹ هزار و ۱۶ نفری نفوس و مسکن انزلی چهره به چهره و از نزدیک مورد بررسی قرار می‌گیرند.
بابک صیاد هدف اصلی این طرح را شناسایی زودهنگام بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اعلام کرد و افزود : افراد از نزدیک ردیابی سلامت می شوند تا این زنجیره انتقال از هم گسسته شود.
وی ابراز امیدواری کرد : با اجرای این طرح در یک ماه ۸۰ درصد میزان شیوع کرونا و ۳۰ درصد آمار مبتلایان و ۱۰ درد آمار مرگ و میر کووید ۱۹ کاهش یابد و در سه ماه  بعد اجرای این طرح ۹۰ درصد میزان انتقال ویروس،  ۵۰ درصد تعداد مبتلایان و ۴۰ درصد مرگ و میرها افت نماید.
وی خاطر نشان کرد : از زمان اجرای مرحله چهارم غربالگری کووید ۱۹ تاکنون هزار و ۸۱۰ خانوار توسط نیروهای سپاه، شبکه بهداشت و هلال احمر مورد پایش و ارزیابی قرار گرفته اند.
وی تصریح کرد : ۲۵ نفر از داوطلبین هلال احمر شهرستان در قالب ۱۲ تیم نظارتی از ۴۴۴مورد از اماکن عمومی و اداری شهر بازدید کردند که ۸۰ درصد از خدمت گیرنده ها و ۷۷ درصد از خدمات دهنده ها از ماسک استفاده کرده بودند.
وی همچنین از اختصاص تست راپید در روزهای اخیر خبر داد و گفت : با دریافت راپید تست می توانیم در عرض ۲۰ دقیقه بیماری را تشخیص داده و دیگر نیازی به انجام تست pcr نیست درصورتیکه این تست ها به صورت انبوه در اختیار ما قرار گیرد وضعیت شهرستان را به حالت تثبیت در می آوریم.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =