سیر نزولی مبتلایان و بستری های کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به نظر می رسد روند کاهشی موارد مثبت و بستری ها در استان شروع شده است و امید است با مشارکت آگاهانه و مسئولانه مردم شاهد کاهش مرگ و میر در یک تا دو هفته آینده باشیم.

پرویز یزدان پناه سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۷ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

وی افزود: میانگین سن این بیماران ٧٨ سال بوده و شمار قربانیان کرونای استان به ۳۳۱ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در واقع حدود ٩٠ درصد مرگ و میر بیماران کرونایی افراد مسن و دارای بیماریهای زمینه ای هستند که نیاز به مراقبت بیشتر توسط خودشان (خودمراقبتی )، سایر اعضا خانواده و نهادهای حمایتی دارند.

 یزدان پناه تاکید کرد: هم اکنون ۳۵۸ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۱۷۹ نفر مبتلای قطعی و ٣١ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند. 

وی اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون16 هزار و 662 مورد گزارش شده است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از ۲۸۵ جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج حدود ٤٦ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مربوط به کهگیلویه ( ٤٦ درصد)، گچساران ( ١١ درصد)، باشت( ١١درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستانهای استان می باشند.

یزدان پناه عنوان کرد: لازم است از مردم شریف استان بخاطر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی تشکر و قدردانی نمود.
 
وی ابراز داشت: فرآیند تولید واکسن و یا هر داروی دیگری برای کرونا زمانبر بوده و مردم نباید به تبلیغات غیر واقعی در فضای مجازی اعتنا کنند، زیرا اگر واکسن و یا داروی موثری کشف شود از طریق وزارت بهداشت اطلاع رسانی می‌شود.

یزدان پناه تصریح کرد: فعلا تمرکز عموم مردم باید بر پروتکل های بهداشتی مثل استفاده صحیح از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات باشد زیرا ممکن است تا رسیدن به چرخه تولید و انتشار یک دارو، آسیب های جبران ناپذیری بر جامعه وارد شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها