معاون استاندار چهارمحال و بختیاری:کاربری طرح‌های پراکنده تغییر نکند

شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مجوز تغییر کاربری اراضی ملی و دولتی تنها برای شهرک‌های صنعتی و مجتمع‌های بزرگ مجاز است و از صدور مجوز تغییر کاربری برای طرح‌های پراکنده جلوگیری شود و این مجوزها پیگیری شود.

مجید نظری روز سه‌شنبه در جلسه مبارزه با زمین‌خواری با تاکید بر اهمیت اجرای هر چه سریع‌تر احکام قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم شهرها و روستاهای استان‌، اظهار داشت: تعدادی ساختمان، بدون اخذ مجوزهای لازم در استان احداث شده است.

وی با بیان اینکه ساخت‌وساز غیرمجار در حریم شهرها و روستاهای استان موجب افزایش پرونده‌های قضایی در این حوزه شده است، تصریح کرد: طبق تبصره۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی ملی، نیاز است جهت جلوگیری از اتلاف وقت در راستای رفع تصرف اراضی ملی، اجرای احکام در این حوزه تسریع شود.

نظری با اشاره به اینکه رفع تصرف اراضی ملی اقدامی موثر در راستای جلوگیری از زمین‌خواری است، افزود: باتوجه به قرارداد منعقد شده بین سازمان امور اراضی کشور و امور اراضی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در خصوص تامین منابع مالی جهت تجهیزات و هزینه‌های مورد نیاز برای اجرای احکام قلع و قمع ساخت‌ و سازهای غیرمجاز، نیاز است فرمانداران، دادستان و ادارات متولی در این شهرستان‌ها درخواست برای تامین تجهیزات و هزینه‌های جانبی را به سازمان امور اراضی در سریع‌ترین زمان ارسال کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: خرید و فروش اراضی کشاورزی و باغات برای تغییر کاربری بدون اخذ مجوزات غیرقانونی است.

به گزارش ایرنا، استان چهارمحال و بختیاری با مساحت حدود ۱۶ هزار و ۵۳۳ کیلومتر مربع مساحت یک درصد از مساحت کل کشور را شامل می‌شود که ۸۶.۵ درصد این میزان مساحت را مراتع و جنگل تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =