حدود ۱۶ میلیارد تومان به اهالی فرهنگ و هنر زنجان پرداخت شده است

زنجان - ایرنا -- سرپرست اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا این اداره کل، در مجموع به صندوق اعتباری هنر، واحد قرآن و عترت، از محل تسهیلات بانکی و کمک مومنانه  حدود ۱۶ میلیارد تومان پرداخت کرده است.

محمد ربیع احمدخانی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به اقدامات اطلاع رسانی رسانه های جمعی استان از زمان شیوع کرونا تاکنون افزود: از مجموع این میزان مبلغ، هفت میلیارد تومان کمک های مومنانه و ۹ میلیارد تومان نیز از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به گروههای هدف این اداره کل پرداخت شده است.

این مسؤول ادامه داد: میزان تسهیلات درخواستی بنگاه های آسیب پذیر ناشی از کرونا در بخش فرهنگ هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود که با پیگیری انجام گرفته ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۱۲ درصد سه ساله پرداخت شده است.

وی، اقدامات انجام گرفته در خصوص کمک به صندوق اعتباری هنر از زمان شیوع کرونا تا کنون را یادآور شد و گفت: بر این مبنا پرداخت حق بیمه سه ماهه هنرمندان صندوق در سه ماهه اول امسال، تمدید رایگان بیمه تکمیلی و درمان اعضا، صدور هنر کارت، حمایت های مالی، حمایت از کسب و کارهای فرهنگی از جمله کارهایی بوده که در مجموع حدود ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای آنها پرداخت شده است.

احمدخانی به همکاری و همراهی رسانه های استان در انتشار اخبار کرونایی اشاره کرد و افزود: بر این اساس چهار روزنامه فعال استان حدود یکهزار و ۲۳۰ خبر و گزارش، هفته نامه و ۲ هفته نامه ها نیز ۷۲ مورد مطلب در زمینه بیماری کرونا منتشر کرده اند.

وی اضافه کرد: پایگاههای خبری ۲۵۰، نمایندگی خبرگزاری ها در استان نیز ۱۱ هزار و ۳۰۲ مورد که در مجموع رسانه های استان ۱۲ هزار و ۸۵۴ خبر و گزارش در خصوص بیماری کرونا منتشر کردند که جای قدردانی دارد.

این مسؤول با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا تا کنون حدود ۴۱۴ کلیپ و انیمیشن با دعوت از هنرمندان و اصحاب رسانه تولید شده است، ادامه داد: این اداره با هدف حمایت از موسسات فرهنگی، قرآن و عترت و فعالان قرآنی زنجان نیز حدود ۲۷۱ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان کمک کرده است.

احمدخانی خاطرنشان کرد: این اداره کل قصد دارد جشنواره ای با عنوان نخستین جشنواره تولیدات مردمی در فضای مجازی و در ارتباط با نحوه پیشگیری از ویروس کرونا را مورد توجه قرار دهد که رسانه های جمعی استان نیز نسبت به اطلاع رسانی آن مبادرت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها