سرمربی ذوب آهن: بازی‌های لیگ والیبال زنان فرسایشی است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم والیبال زنان ذوب آهن گفت: به دلیل برگزاری دیدارها به صورت متمرکز سطح بازی‌های لیگ حالت فرسایشی دارد و پایین می‌آید.

فریبا صادقی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شیوه برگزاری لیگ برتر به صورت متمرکز برای برخی از تیم‌ها خوب است. زیرا باید چند روز در یک محل اسکان داشته باشند و در یک سالن و بیشتر تمرین کنند و با محیط آن سالن و شرایط میزبان هماهنگ می‌شوند. این قضیه به نفع تیم‌هاست و این شرایط برای ما در شهرهای دیگر هم پیش می‌آید.

وی ادامه داد: هزینه‌ها برای تیم‌ها به جهت حضور در لیگ برتر بسیار زیاد است و مقداری سطح بازی‌ها حالت فرسایشی دارد و پایین می‌آید. هر چند وقتی بازیکنان وارد یک شهر می‌شوند باید آزمایش کرونا بدهند و این امر یک امتیاز برای هر تیم محسوب می‌شود.  

سرمربی تیم ذوب آهن درخصوص شکست برابر پیکان گفت: این تیم بازیکنان قوی چون مهسا کدخدا که لژیونر بوده و سالها سابقه بازی در تیم ملی را در کارنامه خود ثبت کرده، دارد. تفاوت تجربه  و سن و تعداد سابقه بازی بازیکنان و حضور آنان در تیم ملی خیلی در روند کیفیت یک تیم تاثیرگذار است. همچنین آنان مینا روستا را در ترکیب خود دارند که در مقابل زهرا شیری قرار می‌گیرد و سطح بازی آنان متفاوت هستند.

وی ادامه داد: پیکان از مهره‌های خوبی برخوردار است و بازیکنان این تیم باتجربه‌تر هستند. روز خوبی نداشتیم و حتی بازیکن لیبروی ما خوب بازی نکرد و دو بازیکن خوب را هم به دلیل کرونا در ترکیب نداشتیم.

وی افزود: هر چند عجیب بود که فقط در تیم ما دو بازیکن کرونایی داشتیم و تست بازیکنان تیم‌های دیگر در گروه ب مثبت نبود و حتی در گروه الف هم تنها تست کرونا یک بازیکن از تیم اکسون مثبت بود. نمی‌دانم دلیل این مساله چیست.

صادقی با اشاره به اینکه صفری مدافع ذوب آهن را در این فصل ندارد، تصریح کرد: شکوفه صفری مدافع خوب ما از تیم جدا شد و به رومانی رفت و محاسبات ما بهم ریخت. همچنین در دیدار با پیکان باید بازی در پنج ست برگزار می‌شد. رقابت فشرده ای بود و این جنگ روانی تیم را بهم ریخت. تکرار اشتباه داور دوم بازیکنانم را خیلی تحت فشار قرار داد.

وی با بیان اینکه نمی‌گویم به اشتباهات داوری باختیم، اظهار داشت: باید خیلی بهتر بازی می‌کردیم تا پوئن‌های ما حساس نشود. هر چند داوران در سطح این بازی سوت نزدند و در ست چهارم دچار اشتباه شدند.

سرمربی ذوب آهن با اشاره به اینکه در گروه سختی قرار داریم، گفت: در گروه الف سایپا به مصاف شهردرای قزوین هم برود، دیدار سختی نخواهد بود زیرا تیم مناسب تری نسبت به پیکان برای ما است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =