یک مقام ارشد نظامی عراق : الحشد الشعبی کشور را از فروپاشی نجات داد

بغداد – ایرنا- وزیر دفاع عراق با اشاره به فتوای مرجعیت عالی دینی این کشور برای عزیمت مردم به جبهه های نبرد با گروه تروریستی داعش گفت که نیروهای الحشد الشعبی نظام سیاسی این کشور از احتمال فروپاشی نحات دادند.

به گزارش ایرنا، «نجاح الشمری» امروز سه شنبه در نخستین کنگره یکپارچه نیروهای الحشد الشعبی مرتبط با عتبات مقدسه در شهر نجف اشرف گفت: الحشد الشعبی نقش نجات بخش را در برابر احتمال سقوط نظام سیاسی عراق داشت.

وی افزود: فتوای جهاد کفایی مرجعیت عالی دینی عراق معادله نظامی را تغییر داد و این امر بی تردید عراق را به مرکز ژئو استراتژیک مقابله تمام عیار و مستقیم برای مقابله با داعش تبدیل کرد.

الشمری گفت: سیطره داعش بر شهر موصل باعث ایجاد سردرگمی در الگوی کاری نظام سیاسی شد و در  این وضعیت، الحشد الشعبی نه تنها عامل توازن بلکه متغیری راهبردی در معادلات جنگ و سیاست شد.

وی با اشاره به آزادسازی خاک عراق از کنترل گروه تروریستی داعش با دلاوری ها و  مبارزات الحشد الشعبی گفت: فتوای مبارک مرجعیت عالی دینی و الحشد الشعبی و نقش آن، طرح وحدت ملی را پایه ریزی کرد و توطئه های طائفه ای را خنثی کرد. ۰

الشمری گفت: در این چنین وضعیتی همبستگی و همیاری بین مردم ساکن مناطق آزاد شده و مبارزان در بالاترین سطح تجلی یافت. الحشد الشعبی تنها یک نیروی عملیاتی نبود بلکه نقش نجات بخش را در برابر احتمالات سقوط نظام در یک برهه تاریخی نادر ایفاد کرد و این احساس را به نهادهای رسمی نیز منتقل کرد و به رکن اسای در حفظ و اقتدار  امنیت ملی تبدیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =