درخواست سناتور جمهوری خواه آمریکا از ترامپ برای پذیرش نتیجه انتخابات

تهران – ایرنا – سناتور جمهوری خواه لیزا مارکووسکی در گفت و گو با شبکه سی ان ان، از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درخواست کرد که شکست در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان ماه) را بپذیرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا؛ با گذشت حدود یک ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و مشخص شدن نتیجه آن، ترامپ در حالی که حدود ۵۰ روز به پایان دوره ریاستش باقی مانده، با ادعای تقلب در رای گیری هنوز شکست را نپذیرفته و با خودداری از همکاری با جو بایدن رقیب دموکرات و پیروز انتخابات، در امر انتقال قدرت کارشکنی می کند.

مارکووسکی به سی ان ان گفت: به نظر من او باید نتیجه انتخابات را بپذیرد، زیرا این رقابت به پایان رسیده است.

او ضمن خودداری از پذیرش رای دادن به ترامپ در انتخابات اخیر گفت که تصور نمی کند که این پرسش با اوضاع روز ارتباطی داشته باشد.

تاکنون شماری از سران و سیاستمداران حزب جمهوری خواه و اعضای کنگره از ترامپ خواستار آمادگی برای پذیرش شکست و ترک کاخ سفید شده اند.

«پت تومی» سناتور جمهوری خواه ایالت پنسیلوانیا نیز پیشتر در بیانیه‌ای ضمن تبریک پیروزی بایدن، از ترامپ خواسته بود شکست را بپذیرد و به انتقال آرام قدرت تن دهد.

شبکه سی‌ان‌ان در گزارش دیگری افزود: کریستوفر مایر رییس گروه ویژه شکست داعش در وزارت دفاع آمریکا به جمع مقام های ارشدی پیوست که در روزهای گذشته اخراج یا وادار به کناره گیری شده اند.

این رخداد بخشی از پروژه پاکسازی کاخ سفید در وزارت دفاع آمریکا پس از انتخابات ریاست جمهوری به شمار می‌آید.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: کریس میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا، درخواست استعفای کریستوفر مایر را پذیرفت.

مایر از مارس ۲۰۱۷ (اسفند ۹۵) مدیریت این گروه ویژه مبارزه با داعش را بر عهده داشت که مسئول نظارت بر توسعه سیاست و استراتژی و همچنین مذاکرات بین المللی مربوط به مبارزه با داعش بود.

همچنین اسکات اتلس عضو کارگروه ویژه مبارزه با کرونا در کاخ سفید روز دوشنبه به وقت محلی آمریکا، نامه درخواست استعفای خود را به ترامپ داد.

دیدگاه‌های وی در مدیریت ویروس کرونا همواره با انتقاد دانشجویان دانشگاه استنفورد و نهادهای علمی دیگر روبه رو بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان