پایانه بازرگان، پایلوت طرح ساماندهی سیستماتیک پایانه‌های مرزی کشور شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: پایانه مرزی بازرگان به عنوان پایلوت اجرای طرح ساماندهی سیستماتیک پایانه‌های مرزی کشور انتخاب شد.

ارسلان شکری روز چهارشنبه در بازدید از پایانه مرزی بازرگان افزود: این طرح در راستای ساماندهی سیستماتیک مبادی ورودی و خروجی کشور با هدف جلوگیری از تشکیل صفوف طولانی و اتلاف انرژی و منابع با کاهش کنترل‌ها و مشترک شدن نظارت‌ها اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طبق دستور وزیر راه و شهرسازی، مدیریت پایانه‌های مرزی با توجه به تعداد دستگاههای مستقر به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای واگذار می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر اقدامات عمرانی برای اعمال تغییرات در سالن تجاری در راستای متمرکز کردن نظارت‌ها و انجام کنترل‌های مشترک انجام می‌شود که در مرحله بعد طرح ساماندهی و سیستماتیک کردن نوبت دهی نیز در دستور کار قرار دارد تا تمامی‌مشکلات ناشی از فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی و سخت افزاری رفع شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی از اتمام ساخت تیرپارک آنا وطن در این مرز خبر داد و اضافه کرد: اتمام این تیرپارک امکان بهره مندی رانندگان از امکانات خدماتی و رفاهی را در این مرز فراهم می‌کند.

شکری اظهار کرد: بازرگان، قدیمی‌ترین مرز زمینی کشور و یکی از مهم‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود به طوری که سالانه ۹۰۰ میلیون تن ترانزیت از آن انجام می‌شود.

در این بازدید در خصوص چگونگی اجرای طرح ساماندهی، سیستماتیک کردن کنترل‌ها و نوبت دهی بحث و تبادل نظر کردند.

بازرگان، در مجاورت مرز ایران با کشورهای ترکیه و جمهوری‌آذربایجان قرار دارد؛ این گمرک در سال ۱۳۰۵ شمسی تأسیس شد و تنها مرز بین‌المللی بین ۲ کشور ایران و ترکیه به شمار می‌رود که به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت است.

ایران سه مرز رسمی ‌با ترکیه دارد که همه آنها شامل بازرگان ماکو، سرو ارومیه و رازی خوی در آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha