۱۱ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۵
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 84131365
۰ نفر

برچسب‌ها

نخست وزیر یمن: متعهد به رهایی کشور از اشغالگران جدید هستیم

تهران – ایرنا – «عبدالعزیز بن حبتور» نخست وزیر دولت نجات ملی یمن امروز سه شنبه در مراسم برگزار شده به مناسبت ۳۰ نوامبر سالروز استقلال این کشور در صنعا تاکید کرد: ما همچنان متعهد به رهایی کشور از اشغالگران جدید و آزادسازی سرزمین مان هستیم .

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی المسیره ، بن حبتور تاکید کرد : افراد مرتبط با طرح استعماری موسوم به "جنوب عربی" مزدورانی هستند که هیچ آشنایی با تاریخ یمن و علل و عوامل استقلال این کشور و موفقیت انقلاب موسوم به " ۱۴ اکتبر " ندارند.

مرم یمن چهارده اکتبر ۵۹ سال پیش جنوب این کشور را از اشغال انگلیس خارج کردند و تمام حکومت‌های جنوب یمن را تحت یک دولت واحد درآوردند.
وی در سخنرانی خود توضیح داد: طرح موسوم به جنوب عربی یک طرح انگلیسی است که انقلابیون ۱۴ اکتبر آن را سرنگون کردند یعنی همان کسانی که انگلیس را وادار کردند تا از جنوب یمن خارج شود و پرونده طرح های استعماری خود را بپیچد.

بن حبتور خاطرنشان کرد: صنعا امروز میزبان طرح های آزادیبخش ملی است همچنان در دوران انقلاب ۱۴ اکتبر نیز این گونه بود و در حال ارائه الگویی برای همزیستی ملی مسالمت آمیز است.

وی گفت : ما بنابر رهنمودهای رهبری از هر گونه طرحی برای بیرون راندن اشغالگران جدید حمایت می کنیم . ما مسئول آزادسازی وجب به وجب یمن هستیم و تا زمانی که ذره ای از خاک یمن تحت اشغال باشد، آرام نخواهیم نشست و بر اساس اصول و ارزش های انقلاب ۲۱ سپتامبر و تمامی انقلاب های یمن پیش خواهیم رفت.

نخست وزیر یمن گفت: جغرافیای امارات و عربستان اقتضا می کند که هر دو کاملا دو کشور عربی باشند اما حمله تجاوزکارانه علیه یمن ماهیت آنها را برملا و همچنین توافقنامه عادی سازی روابط، صهیونیست بودن آنان را فاش کرد.

وی افزود: آنها در حالی که فرودگاه صنعا را بر روی میلیون ها یمنی بسته اند که حریم هوایی و فرودگاه های خود را بر روی صهیونیست ها گشوده اند.

لازم به یادآوری است که دولت نجات ملی امروز سه شنبه در صنعا با برپایی مراسم سخنرانی و هنری پنجاه و سومین سالروز استقلال در ۳۰ نوامبر را گرامی داشت.

عربستان از روز ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز سعودی ها به یمن تاکنون منجر به کشته شدن دهها هزار یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.

۱۴۸۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار جهان