معاون پارلمانی رییس جمهوری لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را تقدیم مجلس کرد

تهران- ایرنا- معاون پارلمانی رییس جمهوری، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور با سقف ۲۴۰۰ هزار میلیارد تومان را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد و گفت: توجه به اصلاحات ساختاری، معیشت، سلامت، حمایت از تولید و اشتغال، توسعه صادرات غیرنفتی و تاکید بر حوزه‌های دانش‌بنیان از نکات برجسته بودجه ۱۴۰۰ است.

«حسینعلی امیری» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا از ارائه لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: امروز به نمایندگی از دولت لایحه بودجه کل کشور را به مجلس شورای اسلامی ارائه کردم.

 وی افزود: در این لایحه منابع و مصارف عمومی، بودجه شرکت‌های دولتی و بودجه‌های اختصاصی دستگاه‌ها به ضمیمه ماده واحده بودجه پیش بینی شده است.

معاون پارلمانی رییس جمهوری یادآورشد: نامه رییس جمهوری به رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه ۱۷ مجلد پیوست بودجه ارسال شده است.

 امیری توجه به اصلاحات ساختاری، معیشت، سلامت، حمایت از تولید و اشتغال، توسعه صادرات غیرنفتی و تاکید بر حوزه‌های دانش‌بنیان از نکات برجسته لایحه بودجه ۱۴۰۰ ذکر کرد و گفت: سقف بودجه کل کشور ۲۴ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۷۸میلیارد۹۸۶ میلیون ریال یعنی حدود ۲۴۰۰هزار میلیارد تومان است.

به گزارش ایرنا و بر اساس ماده ۲۱۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور پس از ارائه به مجلس، چاپ و میان نمایندگان مجلس توزیع می شود، پس از آن نمایندگان، ۱۰ روز فرصت دارند که پیشنهادها خود را در مورد لایحه بودجه به کمیسیون های تخصصی مربوطه ارائه کنند.

کمیسیون‌های تخصصی موظف هستند حداکثر تا ۱۵ روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم کنند و این کمیسیون هم موظف است حداکثر ظرف ۱۵ روز پس از پایان مهلت گزارش کمیسیون تخصصی، ضمن رسیدگی به گزارش کمیسیون‌ های تخصصی، گزارش نهایی خود را تنظیم و به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند، مهلت رسیدگی کمیسیون تلفیق حداکثر تا پانزده روز با موافقت هیات رییسه قابل تمدید است.

بر اساس این ماده، نهایتا نمایندگان مجلس در جلسه علنی، بعد از رسیدگی به کلیات بودجه و تصویب آن، به پیشنهادهای مربوط به درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بودجه عمومی دولت رسیدگی و سقف آن به ‌تصویب خواهد رسید، پس از آن پیشنهادهای مربوط به تبصره‌ها و ردیف‌ها رسیدگی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار سیاست