طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان غیرکارشناسی و چالش برانگیز است

تهران- ایرنا- مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور با غیرکارشناسی و چالش برانگیز توصیف کردن طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان، گفت: دولت برنامه ای برای تقسیم این استان و ایجاد استان‌های جدید ندارد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،  زهرا احمدی با غیر کارشناسی و چالش برانگیز توصیف کردن طرح تقسیم استان سیستان و بلوچستان، افزود: این طرح بدون توجه به شرایط و پیچیدگی‌های خاص این استان در ابعاد اجتماعی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی مطرح شده؛ بنابراین پرداختن به آن بدون توجه به این ابعاد، قطعاً اجماع عمومی را به همراه نخواهد داشت و چه بسا موجب پسرفت توسعه‌ای منطقه شود.  

مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور بر ضرورت پیگیری مطالعات کارشناسی مرتبط با تقسیم استان‌ها از مجرای اصلی تخصصی تاکید و اظهار کرد: حجم و گستردگی این نوع مباحث تخصصی به ویژه در این استان، نیازمند مطالعات گسترده و چندوجهی است. به عنوان مثال، ضرورت دارد استفاده از ظرفیت دریا و مرزهای زمینی و دریایی در توسعه عدالت محور مورد توجه قرار گیرد.  

احمدی تأکید کرد: در حال حاضر دولت برنامه ای برای تقسیم این استان و ایجاد استان‌های جدید ندارد.

به گزارش ایرنا، محسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ۲۸ آبان امسال از اعلام وصول طرح نحوه اعمال نظارت مجلس شورای اسلامی بر مصوبات شوراهای عالی کشور و طرح تفکیک استان سیستان و بلوچستان به ۴ استان خبر داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار سیاست