نماینده مجلس: اسرائیل در ترور شهید فخری زاده مرتکب خطای راهبردی شد

مشهد- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم پوشالی و جنایتکار صهیونیستی، در اقدام ضدبشری ترور شهید فخری‌زاده بر مبنای ۲ تحلیل غلط، مرتکب خطای راهبردی شد.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رژیم صهیونیستی با چنین تحلیلهایی فقط مرگ خود را جلو می‌اندازد و خود پوشالی‌اش را وارد معرکه‌ای می‌کند که گرچه شاید آغازگر آن باشد اما پایان دهنده این معرکه مرگبار نیست.

وی به تحلیلهای رژیم صهیونیستی برای ترور غیرانسانی دانشمند هسته‌ای کشورمان اشاره و بیان کرد: نخستین تحلیل غلط آنها توقف پیشرفتهای علمی ایران و یا لااقل کند کردن روند این پیشرفتها و مختل نمودن آنها بوده است.

نماینده مردم تایباد، باخرز، تربت‌جام و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: دومین تحلیل صهیونیستهای جنایتکار این بود که ممکن است ایرانیان در فضای سیاسی جدید حاکم بر آمریکا پس از انتخابات ریاست جمهوری آن کشور، بخواهند دوباره وارد گفت و گو با واشنگتن و یا اروپا شوند تا از فشاری که پیشتر ترامپ ایجاد کرده بود خارج شده و روند پیشرفت خود را ادامه دهند. 

رحیمی افزود: تحلیلهای غلط رژیم صهیونیستی در حالی است که صنعت هسته‌ای ایران یک پدیده کاملا بومی است زیرا کشورمان این توان را در همه مقاطع پژوهشی، اجرایی و عملیاتی آن با اتکا بر دانشمندان داخلی خود به دست آورده و در هر شرایطی قادر به پیگیری و ادامه آن است. 

وی ادامه داد: هرچند شهادت دانشمندی برجسته همانند محسن فخری‌زاده می‌تواند آسیبی برای صنعت هسته‌ای ما باشد اما در حدی نیست که فعالیتهای ما را در این حوزه مختل کند لذا هدف نخست رژیم صهیونیستی از این اقدام شوم و جنایت‌بار هرگز قابل تحقق نبوده و نخواهد بود. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به ناکامی صهیونیستها در تحقق رویااندیشی غلط آنها از ترور شهید فخری‌زاده اشاره و بیان کرد: رژیم ضدبشری صهیونیستی گمان می‌کند با انجام چنین اقدامات جنایتکارانه‌ای، ایران وارد تنش شدید یا برخورد نظامی شده و یا این که چالش شدیدی بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و یا حتی بین ایران و آمریکا و آنها رخ می‌دهد تا پرونده هسته‌ای کشورمان دوباره روانه شورای امنیت سازمان ملل شود و از این طریق روند کاهش فشارها بر ایران متوقف و حتی معکوس گردد.

رحیمی افزود: جمهوری اسلامی ایران در نقطه مقابل ادعای تبلیغاتی دروغ و نیرنگ‌بازانه رژیم صهیونیستی، هم‌اینک در ابعاد نظامی و دفاعی از قدرتی فوق‌العاده بالا، بازدارنده و بسیار موثر برخوردار است.

وی اضافه کرد: بر این اساس سران جنایتکار و دروغ‌پرداز رژیم پوشالی صهیونیستی عمیقا آگاه هستند که اگر وارد چالش جدی با جمهوری اسلامی ایران شوند چیزی از تمامی ساختار شکننده به ظاهر حکومتی صهیونیستها در سرزمینهای فلسطین اشغالی باقی نمی‌ماند. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به شواهد جنایت رژیم صهیونیستی در ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان اشاره و بیان کرد: علاوه بر این که اسناد، مدارک و شواهد به دست آمده تاکنون نشانگر نقش مستقیم صهیونیستها در ارتکاب این اقدام ضدبشری است سابقه نفرت‌انگیز و سیاه اقدامات آن رژیم پوشالی تروریستی در منطقه نیز موید آلودگی دستهای خون‌آلودشان در جنایت اخیر است.

رحیمی افزود: رژیم جنایت‌پیشه صهیونیستی فقط دانشمندان هسته ای ایرانی را ترور نکرده بلکه دانشمندان هر کشوری در حوزه خاورمیانه که به دنبال تحقیق و پیشرفت علمی بوده‌اند تاکنون به وضوح هدف ترور آن رژیم ضدانسانی قرار گرفته و قتل رذیلانه دانشمندان در عراق، لیبی و دیگر ممالک عربی شاهدی بر این ادعاست.

وی وجود منحوس رژیم صهیونیستی و اقداماتش را ریشه همه نابسامانیهای کنونی در منطقه خاورمیانه اعلام و بیان کرد: آن رژیم پوشالی غیرانسانی، جنایتکار، ضدصلح و مخل آرامش منطقه به خاطر ماهیت ضدبشری خود هیچ گاه تحمل رشد، پیشرفت و استقلال هیچ کشوری در این ناحیه از جهان را  نداشته و ندارد بنا بر این در طول حیات نحس خود تاکنون به جز خیانت، جنایت، تروریسم دولتی و آشوب در خاورمیانه اقدامی نکرده است.

تروریستهای بیگانه عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.
به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری زاده مورد حمله واقع گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد.

در اثر این تیراندازی‌ و انفجار، فخری زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha